ЗС РФ знову розстріляли групу українських полонених

Джерело: Дмитро Лубінець у Telegram

Російські війська вчинили черговий злочин, розстрілявши групу українських військовополонених, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Відеозапис із доказами злочину поширила 110-та окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка. На кадрах видно, як російські військові розстрілюють п’ятьох українських полонених.

За словами Лубінця, цей інцидент буде переданий до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Омбудсмен наголосив, що відповідальні за злочин мають постати перед міжнародним трибуналом та отримати найсуворіше покарання згідно із законом.

Зазначимо, що ЗС РФ систематично вдаються до подібних злочинів. Наприклад, 24 листопада російські військові розстріляли п’ятьох українських воїнів, які потрапили у полон.

28 червня в Україні відзначають День Конституції – єдине державне свято, закріплене безпосередньо в Основному Законі. Саме цього дня 1996 року Верховна Рада після майже 24 годин безперервної роботи ухвалила Конституцію незалежної України. За документ проголосували 315 народних депутатів.

Триває 1586-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,4 млн осіб.

Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.