ЗСУ отримає на озброєння вітчизняний бронетранспортер «Хорунжий»

Джерело: сайт Міноборони

Міністерство оборони України офіційно допустило до постачання Збройним Силам України новий бронетранспортер “Хорунжий”, який є результатом глибокої модернізації радянського БТР-60. Ця модель бронетранспортера оснащена корпусом, виготовленим із високоякісної фінської сталі, що значно підвищує її балістичний захист без збільшення маси.

Фото: Міноборони

Корпус “Хорунжого” забезпечує захист від куль калібру 7.62 мм зі сталевим сердечником по всьому периметру, а лобова броня витримує постріли крупнокаліберного кулемета з відстані 10 метрів. Особливу увагу приділено захисту від мін: спеціальна конструкція днища корпусу та протимінні сидіння здатні захистити екіпаж від підриву на вибухових пристроях потужністю до 6 кг тротилу.

Машину обладнано дизельним двигуном потужністю 330 кінських сил, що дозволяє їй розвивати швидкість понад 80 км/год. Запас ходу бронетранспортера становить понад 500 км. Завдяки новому компонуванню кузова поліпшено ергономіку та зручність для десантування через кормову частину бронемашини.

Фото: Міноборони

“Хорунжий” оснащено сучасною електронікою, камерами відеоогляду, системою кондиціонування і автономним генератором, що забезпечує функціонування бронемашини при вимкненому двигуні. На бронетранспортері встановлено бойовий модуль з кулеметом калібру 14.5 мм або гарматою калібром 30х113 мм.

Цю модель БТР виготовляють у шести варіаціях, серед яких – лінійний бронетранспортер, транспортувальник особового складу, санітарно-евакуаційна, ремонтно-евакуаційна, командно-штабна та самохідна мінометна машини.

  • З початку 2024 року фахівцями Міністерства оборони України кодифіковано і допущено до експлуатації у Силах оборони України 9 наземних роботизованих комплексів українського виробництва.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.