ЗСУ перенаправляють ворожі дрони назад у Росію – Le Monde
Джерело: Le Monde
У ніч на 26 листопада російська армія запустила найбільшу кількість безпілотників за весь час війни. Так, 188 безпілотників типу “Шахед” і чотири балістичні ракети “Іскандер-М” атакували територію України, що є новим рекордом за тисячу днів війни. Однак, фахівці схильні вважати, що нині українські військовослужбовці навчилися змінювати координати ворожих дронів-камікадзе та перенаправляти їх.
Видання пише, що це, зокрема пояснює часті випадки, коли безпілотники потрапляють на територію Білорусі.
Згідно з даними ЗСУ, 26 листопада українські сили знищили 76 дронів за допомогою ППО, гелікоптерів і зенітно-ракетних комплексів, тоді як ще 95 дронів вдалося відвернути від цілей завдяки зміні супутникових координат.
Моніторингова група “Беларускі Гаюн” інформувала, що в ніч на 26 листопада у Білорусь залетіли 17 дронів, із яких п’ять зникли безвісти, а два, ймовірно, збила білоруська ППО поблизу Мозиря.
Генштаб ЗСУ раніше повідомляв, що проти дронів активно застосовуються засоби радіоелектронної боротьби. Зокрема, використовується метод підміни GPS-координат.
Раніше ми повідомляли, що у повномасштабній війні проти росіян, Збройні сили України, схоже, задіяли для атак на ворожі позиції новий вид безпілотників. Мова про так звані “дрони-дракони”, які скидають суміш алюмінію з оксидом заліза. Такий склад спалахує при температурі близько 2200 градусів. Суміш швидко знищує рослинність, здатна пропалювати метал і завдає серйозних втрат росіянам.
Раніше міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що Україна нині виробляє безпілотники та ракети з дальністю польоту у 1,5 тисячі кілометрів.
27 серпня президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна провела успішні випробування першої балістичної ракети власного виробництва. Водночас деталей глава держави не надав.
За кілька днів до цього Зеленський повідомив про успішний запуск української далекобійної ракети “Паляниця”.
Зупинити атаки на наші міста можна ударами по носіях цього озброєння – російських літаках на військових аеродромах, – написав тоді президент.
- Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів.
- Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.
- Норвегія приєднається до “данського формату” і профінансує виробництво озброєння для українських військових.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.