ЗСУ просунулись у Вовчанську. Вдалось повернути втрачені позиції, – ISW
Джерело:Інститут вивчення війни
Українські сили відновили контроль над деякими позиціями на півночі Харківської області, просунувшись у центральній частині Вовчанська. Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики послалися на заяву командира українського безпілотного батальйону, що діє на Харківському напрямку. Він повідомив, що ситуація на півночі Харківської області стабілізувалася. З 12 червня російські війська не досягли значного прогресу.
Він також вказав, що РФ використовує як непідготовлені підрозділи, так і регулярні війська. Окупанти швидко компенсують свої втрати в цьому районі.
Крім цього, підрозділи російського інженерного батальйону “Фенікс” намагалися дистанційно замінувати райони на півночі Харківської області.
Аналітики прокоментували також інформацію про можливі втрати практично всієї 83-ї повітряно-десантної бригади російських військ на Харківському. ISW не має доказів і вважає ці звіти перебільшеними.
За даними аналітиків, ця бригада, ймовірно, зазнала значних втрат на Харківщині. Це зробило її небоєздатною, але навряд чи призвело до повного її знищення.
- Від початку доби ворог продовжує спроби наступу на фронті. Станом на 10:00 29 червня, особливо активним противник залишається на Покровському напрямку.
Під час чергового обміну військовополоненими український омбудсман Дмитро Лубінець зустрівся з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою.
В ніч на 27 червня українські ракети FP-5 “Фламінго” успішно уразили підприємство “Титан-Барикади” у російському Волгограді.
У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.
Міноборони РФ заявляє про найбільшу нічну атаку на Росію з початку повномасштабного вторгнення.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.