ЗСУ просунулися на південний схід від Куп’янська – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Тридцять першого грудня українським військам вдалося просунутися на південний схід від Куп’янська. Також Сили оборони продовжили позиційні бої з росіянами вздовж лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна.

За словами російського військового блогера, українські війська контратакували поблизу Орлянки (на південний схід від Куп’янська) та досягли часткового успіху, проте в ISW не змогли підтвердити це.

Російські та українські джерела сповістили, що позиційні бої тривають на північний схід від Куп’янська, поблизу Синьківки, на південний захід від Сватового, біля Макіївки, та на південний захід від Кремінної, неподалік Діброви, а також у Серебрянському лісництві.

За словами речника командування Сухопутних військ Збройних сил України підполковника Володимира Фітьо, українські підрозділи ведуть активну оборону на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках та здійснюють наземні атаки.

Зазначено, що 31 грудня російські та українські війська продовжили позиційні бойові дії поблизу Бахмута, проте на цій ділянці лінія фронту не змінилася. Зокрема російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута, в районі Богданівки, та на південний захід від Бахмута, в районі Кліщіївки та Андріївки.

Центральний районний суд Дніпра обрав запобіжні заходи трьом фігурантам справи про фіктивну службу в ЗСУ. Депутатку Дніпропетровської облради взяли під варту за фейкову службу у ЗСУ.

Україна та Велика Британія запускають ініціативу зі спільного виробництва дронів для Сил оборони. Відповідної домовленості досягли президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Кір Стармер 23 червня.

Внаслідок ракетної атаки на Дніпропетровщину кількість загиблих зросла до 17 осіб. Понад 200 осіб зазнали поранень.

Україна та Данія зробили перший крок до запуску спільного виробництва озброєння. У Гаазі міністри оборони країн підписали Лист про наміри в межах ініціативи Build with Ukraine, погодженої під час зустрічі “Рамштайн”.

НАТО вже інвестувало майже 37 млн євро у цифрові проєкти для Збройних Сил України. Завдяки чому вдалося посилити супутниковий зв’язок, бойове управління та інформаційні системи української армії.