102-річний ветеран Другої світової війни помер дорогою до Нормандії

Джерело: Sky News

Ветеран Другої світової війни Роберт Персічітті помер у віці 102 років під час поїздки до Франції на 80-ту річницю Дня Д.

Персічітті служив у ВМС США та брав участь в операції союзників у Японії.

Ветеран полетів за кордон разом із Національною групою музеїв Другої світової війни. Після висадки в Німеччині група перебувала на кораблі, що плив узбережжям до Нормандії, де чоловіку стало погано. Йому надали невідкладну медичну допомогу, однак він помер.

“Лікарка була з ним. Він не був один, він був спокійний, і йому було комфортно. Вона дала телефон з його улюбленим співаком Френком Сінатрою, і він мирно залишив нас”, – сказав опікун ветерана Ел ДеКарло.

Персічітті був радистом на командному кораблі USS Eldorado і служив на Тихоокеанському театрі бойових дій на Іводзімі, Окінаві та Гуамі під час Другої світової війни.

Його також включено до Зали слави ветеранів сенату штату Нью-Йорк у 2020 році.

Довідково: Висадка союзників у Нормандії, також відома як День Д., була масштабною десантною операцією, проведеною 6 червня 1944 року під час Другої світової війни. Ця подія стала поворотним моментом у війні, відкривши другий фронт у Європі та розпочавши звільнення Західної Європи від нацистської окупації. Учасниками висадки були США, Велика Британія, Канада та інші союзні країни проти нацистської Німеччини. Ця операція стала ключовим кроком на шляху до перемоги над нацизмом і звільнення Європи.

В НЕК “Укренерго” повідомити, що завтра, 22 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть по всій Україні з 16:00 до 00:00.

“Нова Пошта” (NovaPost) отримала звання поштового оператора року за версією міжнародної премії World Post and Parcel Award. Про це повідомляє сайт організації.

Станом на 16:00 в п‘ятницю, 21 червня, на фронті від початку доби відбулось 84 бойових зіткнення. Сили оборони зупиняють ворога та руйнують його плани. 

Творчість для багатьох військових стала порятунком, допомагала вивільнити емоції і відволіктись від реальності. Українські захисники і захисниці проявили себе зокрема як поети.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що практично на всій території Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Хорватії зникло електропостачання. Чому стались відключення – поки невідомо.