12 серпня: яке сьогодні свято, традиції, прикмети
Джерело: Букви.
Сьогодні, 12 серпня, в Україні та всьому світі відмічають День молоді.
Православні християни сьогодні вшановують мучеників Фотія, Аникити та багатьох із ними.
Святі мученики Аникита та Фотій походили з Нікомидії та жили за часів імператора Діоклетіана (284-305 рр.). Імператор був язичником і відомий своїми жорстокими переслідуваннями християн. У 305 році він наказав встановити на міській площі знаряддя страти, щоб залякати вірян.
Аникита, який був військовим на службі в імператора, не боявся критикувати його за такі негідні вчинки через свою християнську віру. Це розлютило Діоклетіана, і він наказав мучити Аникиту, а згодом кинути його на поживу звірам. Однак лев не заподіяв святому шкоди. Раптово стався землетрус, який зруйнував капище Геркулеса, внаслідок чого загинуло багато язичників.
Святого Аникиту піддали ще більш жорстоким катуванням, але дивом він залишався неушкодженим. Його племінник, святий Фотій, підтримував свого родича і відкрито виступив проти імператора. Розгніваний Діоклетіан наказав схопити і Фотія. Обох мучеників ув’язнили та піддали новим тортурам, проте вони знову залишилися неушкодженими.
Зрештою, імператор наказав розпалити величезну піч, куди мали кинути Аникиту та Фотія. Багато християн, натхнених подвигами мучеників, добровільно ступили до вогню зі словами: “Ми теж християни! Якщо вбиваєте їх, то вбивайте і нас”. Всі вони загинули, але з молитвою на вустах. Їхній приклад став символом великої віри та відданості Господу.
Католики відмічають День Святої Іоанни де Шанталь.
Свята Іоанна де Шанталь (1572-1641) була французькою аристократкою, яка після смерті чоловіка присвятила своє життя релігії. Вона заснувала Орден Відвідання Пресвятої Діви Марії разом зі святим Франциском Салезьким у 1610 році. Орден зосереджувався на молитві, спогляданні та допомозі бідним. Іоанна де Шанталь відома своєю глибокою духовністю, відданістю справі милосердя та є прикладом жіночої святості в католицькій церкві.
Що сьогодні не можна робити
- Не можна розповідати погані сни до заходу;
- Сьогодні не можна відкладати справи, потрібно багато працювати та не лінуватися – тоді наступний рік буде благодатним;
- Забороняється відмовляти бездомним і безпорадним, не бажано відмовляти у допомозі;
- Не рекомендується робити манікюр і педикюр.
Народні прикмети 12 серпня
- Зірки сильно мерехтять перед світанком – до рясних опадів;
- Якщо погода вітряна і дощова, вересень буде дощовим і холодним;
- Якщо на горобині вже багато стиглих плодів – осінь буде ранньою і дощовою, а зима – холодною;
- Якщо на вулиці тепло і сухо, рік буде грибним.
Іменини сьогодні відмічають Олександр, Олексій, Антон, Аркадій, Василь, В’ячеслав, Герман, Дмитро, Юхим, Іван, Ілля, Леонід, Матвій, Михайло, Микола, Петро, Сергій, Степан, Федір, Яків.
- 11 серпня у Латвії був День пам’яті бійців за свободу, в Німеччині – День синів і дочок, у Вірменії – День національної ідентичності, а в Японії – День гір. Також 11 серпня – Міжнародний день пісочниці. В Україні вчора святкували День працівника будівельної галузі.
Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк поінформував про втрати ворога за вересень. Зокрема за місяць втрати російських військ в Україні становлять 38130 особового складу.
Росія ризикує піти шляхом повернення до репресивних сталінських практик, і відновлення демократії в країні може зайняти кілька поколінь, заявили учасники міжнародної конференції у Вільнюсі, присвяченої пам’яті Леонідаса Донскіса.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 жовтня. Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Лиманському напрямку.
Досі Росії вдається закуповувати електронні компоненти західних компаній для своїх ракет, які росіяни націлюють на українські міста. Переважно постачання відбуваються через китайські та гонконгські фірми-одноденки, котрі, своєю чергою, змушують Росію суттєво переплачувати.
У Центрі національного спротиву повідомили, що тимчасово окупована Горлівка та єдине в Україні підприємство, яке виробляло високоякісну вибухову речовину для спорядження боєприпасів та мононітрохлорбензол Горлівський хімзавод, сьогодні – могильник хімікатів. Нині концентрація отрути у ґрунтових водах тут перевищена у 150 тисяч разів.