12 вересня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
12 вересня відзначають День комп’ютерника і програміста, Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй по співпраці Південь-Південь та Міжнародний день усвідомлення. Церква сьогодні згадує священномученика Автонома.
День комп’ютерника і програміста: неофіційне свято програмістів, яке припадає на 256-й день року. Число 256 обрано не випадково: це кількість чисел, які можна виразити за допомогою одного байта (2 у восьмому ступені).
Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй по співпраці Південь-Південь: започаткована з метою підвищення обізнаності про важливість співпраці між країнами, що розвиваються, для досягнення спільних цілей сталого розвитку. Історія цього дня бере початок у 1974 році, коли Генасамблея ООН створила спецпідрозділ для сприяння технічній співпраці між державами, що розвиваються. 1978 року на конференції в Буенос-Айресі був затверджений план дій щодо розвитку цієї співпраці, відомий як Буенос-Айреський план.
Міжнародний день усвідомлення: відзначається з 2011 року. Мета – підвищити поінформованість широкого загалу про глибоку цінність і корисність усвідомленості.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Ефіопія – День Національної Революції
- Німеччина – День еколого-соціальної ринкової економіки
- Іран – День кіно
- Туркменістан – День книги Рухнама
Цього дня у світі:
- 490 до н. е. — Марафонська битва (під час греко-перської війни грецькі війська під командуванням Мільтіада здобули перемогу над перськими військами Дарія I).
- 1504 — Христофор Колумб у ході четвертого, останнього, плавання вирушив з Америки до Іспанії.Битва під Віднем. Картина Юзефа Бранда (1873)
- 1683 — відбулась Віденська битва, внаслідок якої об’єднана армія Священної Римської імперії та Речі Посполитої на чолі з Яном III Собеським здобула перемогу над османським військом.
- 1789 — французький революціонер Жан-Поль Марат випустив перший номер газети “Друг народу”.
- 1898 — у Києві відкрито Київський політехнічний інститут.
- 1934 — утворено політичний союз Латвії, Литви та Естонії (т. зв. Балтійська Антанта).
- 1937 — НКВС СРСР почав широкомасштабну операцію з “ліквідації кримінальних елементів”.
Наскельний малюнок коня в печері Ласко. Світова спадщина ЮНЕСКО - 1940 — поблизу селища Монтіньяк (Франція) чотири місцеві підлітки знайшли печеру-грот з настінними малюнками віком 15—17 тисяч років, котрі нині є однією з найкращих колекцій доісторичного живопису періоду раннього палеоліту.
- 1944 — на територію Німеччини вступили перші американські війська.
- 1953 — через пів року після смерті радянського диктатора Йосифа Сталіна першим секретарем Компартії СРСР обрано Микиту Хрущова.
- 1958 — в компанії Texas Instruments створили першу мікросхему.
- 1990 — підписаний договір про остаточне врегулювання щодо Німеччини.
- 1991 — у Києві демонтували монумент на честь Жовтневого перевороту на Майдані Незалежності.
- 2008 — у Харкові відбувся перший в Україні концерт гурту “Queen”, який відвідало близько 350 тисяч глядачів.
Яке сьогодні церковне свято:
12 вересня в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Автонома. Він був єпископом в Італії під час правління імператора Діоклетіана (284–305). Через переслідування християн він залишив свою країну і оселився у Віфінії, в містечку Сорея. Автоном ревно проповідував християнство і навернув багатьох язичників, заснувавши велику церкву, яку освятив в ім’я Архистратига Михаїла. Він висвятив Корнилія спочатку в сан диякона, а потім у пресвітера. Під час служби в храмі язичники напали на нього і після катувань убили, обливши вівтар його кров’ю. Після його смерті тіло святого було поховане за християнським звичаєм, а згодом на місці його поховання було споруджено церкву. Мощі святого Автонома були знайдені нетлінними і створено храм в його ім’я.
Прикмети:
- Якщо до цього дня на березах і дубах усе листя опало – до теплої зими, а якщо багато листя – буде сувора зима
- Багато жолудів вродило – наступний рік буде врожайним
- Часто зустрічаються змії — зима буде суворою
Традиції:
- Цього дня заборонялося йти до лісу, тому що змії перебувають в активному стані, готуються до сплячки, а тому можуть вкусити.
Іменини сьогодні святкують:
Данило, Іван, Микола, Олексій, Семен.
- За даними синоптиків у четвер, 12 вересня, більшість областей накриють опади.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 11 вересня.
Верховний суд Бразилії оголосив, що юристи платформи X не сплатили штрафи належному банку. Штрафи, які юристи X стверджують, що були сплачені, є єдиним невиконаним заходом для поновлення роботи компанії в Бразилії.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.
Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.
Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.