120 стародруків та тисяча одиниць графіки: Музей книги і друкарства оцифрує частину своєї колекції

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Музей книги і друкарства України розпочав реалізацію проєкту “Віртуальний портал Музею книги і друкарства України” у межах якого оцифрують цінну частину музейної колекції.

Відтак, у межах цього міжсекторального проєкту оцифрують будівлю, в якій працює музей. Це колишня монастирська друкарня. Створення 3D моделі будівлі зробить доступнішою пам’ятку з переліку ЮНЕСКО.

Також  оцифрують 4 рукописні книги, 120 стародруків та 1000 одиниць графіки. Крім того, науковці супроводять детальними науковими описами цифрові копії унікальних артефактів.

В межах оцифрування стародруків, які є збірками піснеспівів, виконають музичне озвучення окремих творів – створять 3 аудіозаписи від народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Тараса Компаніченка.

Результати роботи планують оприлюднити на сайті Музею книги і друкарства України у розділі “Колекція онлайн”. Також їх презентують на Львівському форумі видавців.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.