В Україні створять Віртуальний музей української діаспори

Джерело: Музей української діаспори.

В Україні планують створити Віртуальний музей української діаспори – для об’єднання зацифрованих колекцій різних інституцій світу. Вже підписано договір із Міжнародним благодійним фондом світових українців “Діаспора”.

Для проєкту створять платформу, де представлять колекції музею та його партнерів з інших країн світу. Також будуть представлені історичні та культурні досягнення світового українства, організацій та видатних вихідців з нашої країни, наукові дослідження про етнічну спільноту тощо.

Серед іншого там будуть архівні матеріали про перших українських поселенців у Канаді, останнього президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка та видатного диригента й композитора Олександра Кошиця. Ще покажуть документи та мистецькі твори династії Кричевських, Олекси Булавицького, Людмили Морозової, українських художників з Австралії.

“Ми ставимо на меті створити й поступово наповнювати віртуальний ресурс, який об’єднає діаспорні колекції кількох музейних та архівних інституцій. Наразі ми активно співпрацюємо з “Осередком української культури та освіти” (Канада) та УВАН (США). Щиро запрошуємо до співпраці й інші українські та закордонні організації”, – зауважила шеф-редакторка проєкту, директорка Музею української діаспори Оксана Підсуха.

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Хоча правець може виникнути в будь-яку пору року, влітку ризик зараження може бути вищим, оскільки люди проводять більше часу на вулиці. 

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.

Сьогодні, 13 липня, українському кінорежисеру, сценаристу, письменнику та військовому Олегу Сенцову виповнилось 48 років.