Монумент «Батьківщина-мати» у Києві хочуть перейменувати

Джерело: Юрій Савчук у коментарі “Українському радіо”

Гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук розповів, що монумент “Батьківщина-мати” в Києві планують перейменувати на “Україна-мати”.

“У нас відбулося засідання Вченої ради нашого музею, і на ньому було ухвалено важливі рішення. Одне з них — перейменування монумента “Батьківщина-мати” на монумент “Україна-мати”, – повідомив він.

За словами Савчука, для такого перейменування є низка вагомих підстав, і воно не стане простою формальністю. При цьому очільник музею нагадав, що монумент був створений в Україні зусиллями українських робітників, інженерів, вчених.

“Цей монумент сьогодні отримує друге життя. Чому саме зараз? Тому що саме зараз, під час повномасштабного вторгнення, цей монумент для киян, для українців, які мешкають у Києві, в Україні, борються з ворогом, цей монумент почав набувати інше значення. Він є символом стійкості та незламності українського народу”, – пояснив Савчук, зазначивши, що монумент дивиться обличчям на північний схід, звідки прийшла ворожа російська армія.

“В інтернеті можна також зустріти й нову назву пам’ятки — і оборонниця, і захисниця, і оберіг, і друга київська Оранта. Тож можна акцентувати й на цьому”, – підкреслив гендиректор музею.

Водночас відомо, що рішення Вченої ради музею про перейменування монумента ще має затвердити Міністерство культури та інформаційної політики України. Савчук висловив сподівання, що це відбудеться до 24 серпня нинішнього року – Дня Незалежності України.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.