Енергетики вже відновили понад 50% пошкодженої генерації – Міненерго
Джерело: Міненерго
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Колісник пояснив, що попри підвищення температури повітря та, відповідно, зростання споживання електроенергії, ризики застосування графіків відключень електроенергії можуть бути спричинені виключно новими масованими обстрілами енергооб’єктів з боку РФ.
Нині ремонтна компанія з відновлення генеруючих потужностей триває щодня і відбувається відповідно до затверджених графіків.
Внаслідок російських атак найбільших втрат зазнала теплова та гідрогенерація. Понад 50 % пошкодженої генерації вже відновлено, – зазначив Колісник.
Він уточнив, що зусилля енергетиків, уряду та міжнародна підтримка дозволили відновити понад 5 ГВт генерації.
Окрім того, країна активно готується до зими – темпи закачування газу перевищують торішні у півтора раза. Також в уряді певні, що зможуть сформувати необхідні резерви вугілля та ядерного палива для успішного та стабільного проходження наступного опалювального сезону 2025–2026 років.
Паралельно триває реалізація міжнародних домовленостей, досягнутих на Конференції з відновлення України в Римі. Мовиться, зокрема, про інвестиції в розвиток атомної, гідро- та відновлюваної енергетики, а також модернізацію мереж і запуск механізмів підтримки розподіленої генерації.
- У Києві розпочала роботу перша когенераційна газопоршнева установка потужністю 1,5 МВт, яка виробляє одночасно електроенергію та тепло.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.