13 військових посадовців ЗСУ підозрюються у незаконних нарахуваннях на понад 13 млн грн

Джерело: Національна поліція

У дев’яти областях України правоохоронці викрили 13 військових посадовців, які незаконно нарахували понад 13 мільйонів гривень виплат військовослужбовцям, що не перебували в зоні бойових дій або не служили взагалі.

Серед підозрюваних — командири частин, керівники та службовці окремих підрозділів, а також колишній начальник обласного ТЦК та СП.

В Одеській області тимчасово виконуюча обов’язки помічника командира військової частини з фінансово-економічної роботи безпідставно нарахувала чотирьом особам, які самовільно залишили частину, понад 545 000 гривень. Крім того, заступник начальника штабу іншої військової частини отримав безпідставно 670 000 гривень за підробленими документами.

На Черкащині командир військової частини підписав наказ про виплату додаткової винагороди 91 військовослужбовцю, які фактично не брали участі в бойових діях. Внаслідок цього сума неправомірно нарахованих коштів склала 5 945 000 гривень.

Схожа ситуація трапилася й у Чернігівській області. Начальник штабу військової частини преміював додатковою винагородою службовців на загальну суму 412 500 гривень.

У Тернопільській області командир та начальник підрозділу взводу нарахували та виплатили понад 1 000 000 гривень військовослужбовцям, які, згідно з наказами, перебували у районі ведення бойових дій, але фактично перебували вдома.

У Дніпропетровській області підозру отримав колишній обласний військком, який нараховував понад 1 000 000 гривень особам, які фактично військову службу не проходили.

На Хмельниччині командир бригади виплатив п’ятьом військовослужбовцям по 30 000 грн за нібито участь у бойових діях, хоча насправді вони займались ремонтом його будинку та його родичів. Крім того, ці особи, використовуючи спеціальну військову техніку, нелегально видобували вапняк та будівельний камінь для будівельних робіт. Загальна сума завданих збитків перевищує 1 000 000 гривень.

На Закарпатті працівниця військової частини ввела в оману своє керівництво про нібито своє перебування на службі на певній дільниці та отримала понад 250 000 гривень.

На Львівщині командир батальйону безпідставно виплатив майже 370 000 гривень.

У Рівненській області командир роти нарахував військовій 740 000 гривень.

Усім фігурантам слідчі повідомили підозри.

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш повідомив, що уряд країни подав до парламенту законопроєкт, який передбачає заборону використання мобільних телефонів у школах, починаючи з вересня 2027 року.

У Силах спеціальних операцій ЗСУ повідомили про знищення залізничного мосту через Північнокримський канал, у тимчасово окупованому Криму, поблизу села Роздольне.

Пентагон повідомив американським сенаторам про потребу приблизно у $80 млрд додаткового фінансування, значна частина якого пов’язана з витратами на війну США проти Ірану.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що очолить українську делегацію на конференції з відновлення України у польському Гданську. Раніше медіа повідомили, що президент Володимир Зеленський відмовився їхати туди після загострення відносин.

Президент США Дональд Трамп заявив, що американські автовиробники Ford і General Motors спільно з іншими компаніями можуть найближчим часом долучитися до виробництва озброєння для потреб армії.