ДБР повідомило про підозру начальнику штабу за безпідставне нарахування бойових виплат
Джерело: ДБР
Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Служби безпеки України повідомили про підозру начальнику штабу одного з військових підрозділів на Миколаївщині, який незаконно нарахував доплати військовим, що не брали участь у бойових діях.
“У червні 2024 року посадовець доручив займатись нарахуванням виплат підлеглому без достатнього фахового досвіду. Останній, своєю чергою, оформив побратимам винагороду, яка призначається лише у разі безпосередньої участі у бойових діях. Посадовець не перевірив дії підлеглого та погодив документи про нарахування грошей”, — йдеться в повідомленні ДБР.
Загальна сума встановлених збитків державі становить понад 4,3 млн гривень.
Начальник штабу підозрюється у недбалому ставленні військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 425 КК України).
Згідно з санкцією статті, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 8 років.
Вживаються заходи для відшкодування збитків, завданих державі.
- В Одесі поліція та СБУ викрили командира військової частини, який вимагав 30% з бойових виплат своїх підлеглих.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.