14 вересня Берлін і Київ стануть містами-побратимами

Джерело: Exberliner

Мер Києва Віталій Кличко 14 вересня відвідає Берлін для офіційного підписання угоди про партнерство між двома містами.

Віталій Кличко прибуде до Берліна на офіційну церемонію з нагоди встановлення міст-побратимів Берліна та Києва. Підписання угоди про партнерство відбудеться в Червоній ратуші (Берлін, Німеччина).

Про побратимство міст було вирішено в коаліційній угоді між Християнсько-демократичним союзом (ХДС) і Соціал-демократичною партією Німеччини (СДПН) на знак підтримки та солідарності з Україною. 

Попередній Сенат під керівництвом колишнього мера Франциски Гіффай (СДПН) відхилив партнерство міста з Києвом.

Тель-Авів також має намір стати містом-партнером Берліна.

Концепція міст-побратимів виникла після закінчення Другої світової війни, щоб об’єднати європейські країни. Міста-побратими здебільшого спільно проводять культурні заходи, такі як адміністративні обміни та саміти з розвитку міст.

Іракська влада провела серію антикорупційних рейдів перед очікуваним візитом прем’єра Алі аль-Заїді до Вашингтона. За даними держмедіа, серед затриманих – депутати, посадовці та щонайменше один представник Міністерства нафти.

Президент Сербії Александар Вучич заявив про відновлення строкової військової служби з березня 2027 року. За його словами, це зміцнить обороноздатність країни та підвищить рівень підготовки молоді.

У сербському місті Кралєво очікують тисячі протестувальників після заяви президента Александра Вучича про готовність піти з посади. Його відставка має відкрити шлях до дострокових президентських і парламентських виборів.

З початку червня громадяни низки країн, котрі РФ вважає “недружніми”, постали перед заморожуванням вкладів у російських банках.

Уряд Австралії планує подвоїти штрафи для соцмереж за систематичне порушення заборони на доступ дітей до 16 років. Максимальна санкція може зрости до 99 млн австралійських доларів.