15% дітей з окупованих територій дистанційно навчаються в українських школах – омбудсман

Джерело: Укрінформ

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що близько 15% дітей з тимчасово окупованих територій України продовжують дистанційно навчатися в українських школах.

“За нашою інформацією, близько 44 тисяч дітей, які перебувають фізично на тимчасово окупованих територіях України, продовжують здобувати освіту онлайн з боку українських шкіл. Це складає приблизно 15% від загальної кількості дітей, які за нашими даними фізично перебувають на тимчасово окупованих територіях”, – сказав Лубінець.

Читайте також: В РФ створили систему «перевиховання» незаконно депортованих українських дітей

За його словами, у 2023 році 1609 дітей з окупованих територій вступили до українських навчальних закладів, в 2024 – понад 11 тисяч.

“Я все це пов’язую з нашими спільними діями. Бо ми разом напрацювали і запустили інформаційну кампанію, щоб отримували батьки і діти інформацію, що можна приїжджати в Україну, що є підтримка з боку влади, що вона є недостатньою, але принаймні вона є, і на що можуть розраховувати”, – додав Лубінець.

Лубінець зауважив, що точно неможливо спрогнозувати, які дані будуть в 2025 році, адже російська окупаційна влада робить все для того, щоб українські діти не виїжджали з окупованих територій в Україну.

У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.

Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють про суттєве збільшення випадків кишкових інфекцій серед дітей на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Луганської областей.

Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.

У місті Хуарес, що на мексикансько-американському кордоні навпроти Ель-Пасо (штат Техас), виявлено близько 400 розкладених тіл, серед яких 383 повних людських тіла та 6 часткових.

Військова контррозвідка СБУ у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ зірвала спробу РФ отримати дані про авіаційну інфраструктуру українських Повітряних Сил.