15 липня – День Української Державності: історія свята

Джерело: Букви

Сьогодні, 15 липня, Україна відзначає День Української Державності. Ця свято відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.

День Української Державності встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року.

Дата покликана нагадувати громадянам про понад тисячолітню традицію українського державотворення, початок якого – у середньовічній Русі, центром якої був Київ.

У 988 році київський князь Володимир Великий прийняв християнство як державну релігію, що стало цивілізаційним вибором для Русі, спадкоємицею якого є Україна. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу, а серед її спадків Русі – герб у формі тризуба, гривня як грошова одиниця та Київ як політичний і культурний центр України.

Розбудову європейського вектору розвитку культурно-релігійного простору, закладеного Володимиром, продовжили Галицько-Волинське князівство, козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.

Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.

16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.

У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.

У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.