15 липня – День Української Державності: історія свята

Джерело: Букви

Сьогодні, 15 липня, Україна відзначає День Української Державності. Ця свято відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.

День Української Державності встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року.

Дата покликана нагадувати громадянам про понад тисячолітню традицію українського державотворення, початок якого – у середньовічній Русі, центром якої був Київ.

У 988 році київський князь Володимир Великий прийняв християнство як державну релігію, що стало цивілізаційним вибором для Русі, спадкоємицею якого є Україна. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу, а серед її спадків Русі – герб у формі тризуба, гривня як грошова одиниця та Київ як політичний і культурний центр України.

Розбудову європейського вектору розвитку культурно-релігійного простору, закладеного Володимиром, продовжили Галицько-Волинське князівство, козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.

У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.

У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.