15 років тюрми отримала ще одна агентка РФ, яка наводила російські КАБи по Слов’янську
Джерело: СБУ
На підставі доказової бази контррозвідки та слідчих Служби безпеки України 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримала агентка РФ, яку затримано у червні 2025 року на Донеччині. Зловмисниця коригувала повітряні атаки рашистів по Слов’янську.
Як встановило розслідування, наведенням ворожого вогню займалась продавчиня з місцевого магазину, яка була завербована російською воєнною розвідкою (більш відомою як ГРУ).
До уваги рашистів жінка потрапила через власні прокремлівські коментарі у соцмережах.
Погодившись на співпрацю з окупантами, вона почала збирати координати для нових серій російських атак по місту з використанням керованих авіабомб.
Серед основних її завдань було виявлення місць найбільшого зосередження особового складу і техніки українських військ у прифронтовій громаді.
Також зрадниця намагалась виявити і передати ГРУ РФ локації логістичних складів із озброєнням та боєприпасами Сил оборони.
Встановлено, що жінка завуальовано випитувала відповідну інформацію у відвідувачів магазину, а потім проводила дорозвідку на місцевості.
Зібрані відомості зловмисниця узагальнювала в агентурний звіт у вигляді позначок українських об’єктів на гугл-картах.
За матеріалами справи, агентка передавала розвіддані ГРУ РФ через “зв’язкового” – бойовика збройних угруповань РФ, з яким контактувала через заборонену мережу “Однокласники”.
Під час обшуків у неї вилучено смартфон із доказами її комунікації у месенджері з воєнною розвідкою країни-агресора.
За матеріалами Служби безпеки суд визнав агентку винною за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
- За доказовою базою Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримали двоє російських агентів, котрі вчиняли підпали релейних шаф “Укрзалізниці” у Вінницькій області.
- Завдяки доказовій базі контррозвідки та слідчих Служби безпеки, 15 років тюрми з конфіскацією майна отримала агентка ФСБ, яку викрили у жовтні 2024 року на коригуванні ворожого вогню на Покровському напрямку.
Австралійська поліція вилучила 2,7 тонни кокаїну – це найбільша така партія в історії країни. Наркотики знайшли у прихованих відсіках під фальшивою підлогою в контейнерах на території об’єкта на заході Сіднея.
У тимчасово окупованому Криму через аварії на енергомережах запроваджуються графіки відключення електроенергії, свідчать дані “Крименерго”.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
США тимчасово дозволили видобуток, постачання та продаж іранської нафти на 60 днів. У Вашингтоні заявили, що це рішення ухвалили в межах домовленостей, за якими Іран має забезпечити вільний прохід через Ормузьку протоку та допустити інспекторів МАГАТЕ.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.