15 років тюрми отримали агенти ГРУ, котрі готували підрив у центрі Києва
Джерело: СБУ
За матеріалами Служби безпеки по 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримали двоє агентів російської воєнної розвідки, котрих затримала у вересні 2024 року у Запоріжжі.
Зловмисники готували підрив у багатолюдному місці у Києві, щоб спровокувати панічні настрої в столиці України.
Для цього вони за інструкцією куратора з РФ придбали необхідні складові для виготовлення детонуючого механізму до саморобної бомби, а потім мали поєднати його із вибухівкою, захованою у схроні. Замовлення російського ГРУ виконували 20-річна місцева жителька та її 26-річний співмешканець.

Після вербування агенти підпалили декілька авто Сил оборони.
Як зазначається, контррозвідка спрацювала на випередження і затримала агентів на етапі виконання “тестового” завдання.
Під час обшуків у зловмисників вилучено комплектуючі до детонуючого механізму та інші докази співпраці з куратором.
Суд визнав агентів винними у держзраді та перешкоджанні діяльності ЗСУ (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 114-1 ККУ).
- До 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримала учасниця агентурної мережі ФСБ, яку викрили у жовтні 2024 року на Донеччині.
- За доказовою базою контррозвідки та слідчих Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав агент ФСБ, якого викрили у травні 2025 року в Одесі. Зловмисник коригував ракетно-дронові атаки рашистів по портовому місту.
- Суд виніс вирок агенту білоруського КДБ, який шпигував на північних рубежах України, – 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.
Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.
Унаслідок російської атаки на Полтаву 20 червня загинули двоє людей, ще 14 дістали поранення, серед них – шестеро дітей.
Триває 1579-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.