15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» росіянам дані поранених воїнів ЗСУ
Джерело: СБУ
До 15 років ув’язнення з конфіскацією майна засудили водія військового госпіталю на Кіровоградщині, який передавав росіянам персональні дані поранених військових ЗСУ та координати української ППО.
Співробітники СБУ за сприяння Головнокомандувача Збройних Сил України викрили зловмисника у квітні 2025 року на Кіровоградщині. Ним виявився завербований ворогом 32-річний водій військового госпіталю, – зазначили у повідомленні.
Агент збирав для російського гру персональні дані українських воїнів, які перебували на лікуванні у шпиталі після поранень на передовій. Також зрадник “зливав” росіянам інформацію про кількість особового складу, який перебуває на стаціонарі, та місця «виписок» до пунктів постійної або тимчасової дислокації.
Такі дані ворог сподівався використати для оцінки боєздатності підрозділів ЗСУ і планування бойових операцій на фронті.
Крім того, агент відстежував координати української ППО, яка захищає повітряний простір центрального регіону. Для цього зрадник об’їжджав територію області на службовому авто і робив відмітки військових об’єктів на гугл-картах.
Відомості він месенджером пересилав російському куратору, особу якого вже встановила СБУ.
Після виконання завдань агент сподівався на “евакуацію” до тимчасово окупованого Маріуполя, де він планував вступити до збройних угруповань РФ та воювати проти України.
За даними слідства, фігурант потрапив у поле зору окупантів через його знайомого, який самовільно залишив місце службу і втік до РФ.
Суд визнав агента винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
- До 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримала учасниця агентурної мережі ФСБ, яку викрили у жовтні 2024 року на Донеччині.
- За доказовою базою контррозвідки та слідчих Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав агент ФСБ, якого викрили у травні 2025 року в Одесі. Зловмисник коригував ракетно-дронові атаки рашистів по портовому місту.
- Суд виніс вирок агенту білоруського КДБ, який шпигував на північних рубежах України, – 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.