1700 безпілотників і 1400 авіабомб – Зеленський повідомив про удари РФ за тиждень
Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
За минулий тиждень російські війська випустили по території України більш як 1700 ударних дронів, понад 1380 керованих авіабомб та 69 ракет різних типів, повідомив президент Володимир Зеленський. Основними цілями ударів РФ стали об’єкти енергетики та критичної інфраструктури, а також житлові будинки.
Кожен масований удар Росії може стати руйнівним. Тому ракети до систем ППО потрібні щодня, і ми продовжуємо працювати з Америкою та Європою, щоб було більше захисту неба, — зазначив він.
Під час візиту до Вільнюса Зеленський координуватиме позиції з партнерами у регіоні — Литвою та Польщею.
Всі мають чітко усвідомлювати, яка загроза йде з Росії, і саме наші народи розуміють це найкраще. Дякую всім, хто допомагає нам стояти міцно, — додав глава держави.
У ніч на 25 січня Україна зазнала чергових обстрілів з боку РФ. За інформацією Повітряних сил ЗСУ, російські війська запустили дві балістичні ракети “Іскандер-М” та 102 безпілотники по українських регіонах.
За попередніми даними, протиповітряною обороною збито/подавлено 87 ворожих БпЛА типу Shahed, Гербера і дрони інших типів на півночі, півдні, центрі та сході країни. Зафіксовано влучання 15 ударних БпЛА на 10 локаціях, а також падіння збитих (уламки) на одній локації.
Напередодні російські війська здійснили масований обстріл України: атака відбулася на тлі переговорів, що проходили в Абу-Дабі.
Після цієї атаки РФ по критичній інфраструктурі Києва близько 6000 будинків знову залишилися без опалення. Більшість із них уже двічі підключали після минулих ударів 9 та 20 січня. Комунальні служби працюють над відновленням, однак ситуацію ускладнюють морози. Також фіксуються перебої з водопостачанням та електроенергією.
- Триває 1432-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,2 млн осіб.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.