18 країн підтримали перші глобальні рекомендації для врегулювання ШІ
Джерело: пресслужба Національного центру кібербезпеки Великої Британії
Велика Британія оприлюднила перші глобальні рекомендації необхідні для безпечного розвитку і врегулювання штучного інтелекту. Агенції з 17 країн запевнили, що вони підтримають і підпишуть ці рекомендації.
Як пояснили у відомстві, ці вказівки спрямовані на підвищення рівня безпеки нейромереж та покликані сприяти їхній успішній розробці та розгортанню.
Зокрема інструкція допоможе творцям ШІ ухвалювати обґрунтовані рішення на кожному етапі процесу розробки й повинна гарантувати безпечне створення таких систем. Передбачається, що, при дотриманні рекомендацій, системи функціонуватимуть за призначенням, будуть доступні за потреби та працюватимуть без розкриття конфіденційних даних неавторизованим сторонам.
“Завдяки глобальним діям, таким як ці рекомендації, ми можемо очолити світ у використанні переваг, одночасно усуваючи потенційну шкоду від штучного інтелекту “, – пояснив міністр внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас.
Так, рекомендації розділено між чотирма основними сферами в межах життєвого циклу розробки систем ШІ:
- безпечний дизайн – розуміння ризиків і моделювання можливих загроз;
- безпечна розробка – забезпечення безпеки ланцюга постачання і документації;
- безпечне розгортання – захист інфраструктури та моделей від доступу сторонніх осіб;
- безпечна експлуатація та обслуговування – регулювання дій після запуску, моніторинг, керування оновленнями та обмін інформацією.
При цьому вказано, що інструкцію розроблено Національним центром кібербезпеки Великої Британії (NCSC), що є частиною GCHQ, і Агентством кібербезпеки та безпеки інфраструктури США (CISA) у партнерстві з галузевими експертами та 21 іншою міжнародною агенцією та міністерством у всьому світі – включно з усіма членами групи країн G7 і з Глобального Півдня.
Рекомендації підписали Австралія, Канада, Чилі, Чехія, Естонія, Франція, Німеччина, Ізраїль, Італія, Японія, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Республіка Корея, Сінгапур, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки.
- У Великій Британії залучають штучний інтелект, аби допомогти з адміністративними завданнями та звільнити від рутини поліціянтів, вчителів і медичних працівників, щоб ті могли зосередитися на першочергових обов’язках.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.