США вводять мегасанкції проти «Роснефти» і «Лукойла», аби змусити РФ до перемир’я
Джерело: Міністерство фінансів США.
У четвер, 22 жовтня, Міністерство фінансів США запровадило нові санкції проти російських нафтових гігантів «Роснефть» і «Лукойл» та їхніх дочірніх компаній. Таким чином Сполучені Штати хочуть змусити Росію “негайно” погодитися на припинення вогню проти України.
Власне до опублікованого санкційного списку увійшли 34 компанії, які прямо або опосередковано належать “Роснефті” та “Лукойлу”. Рішення ухвалене через відмову Росії підтримати мирний процес і припинити війну проти України.
“Настав час припинити вбивства і негайно оголосити перемир’я. Через відмову Путіна завершити цю безглузду війну ми вводимо санкції проти двох найбільших нафтових компаній Росії, які фінансують військову машину Кремля”, — заявив міністр фінансів США Скотт Бессент.
Він також закликав союзників Вашингтона приєднатися до обмежень і дотримуватися їх.
Мінфін США наголосив, що Сполучені Штати виступають за мирне врегулювання війни, але “стійкий мир можливий лише тоді, коли Росія буде готова до переговорів у дусі доброї волі”.
Водночас під час зустрічі з Генсеком НАТО Марком Рютте Трамп висловився щодо запроваджених санкцій:
“Я відчув, що час настав. Ми довго чекали”.
- Європарламент прийняв резолюцію, у котрій вимагає від Сербії привести свою зовнішню політику у повну відповідність з політикою Європейського Союзу, включаючи приєднання до санкцій проти Росії. Документ схвалили 22 жовтня на пленарній сесії Європарламенту у Страсбурзі.
- Європейський Союз підготує 19-й пакет санкцій проти Росії, до якого увійдуть чотири китайські компанії, пов’язані з нафтовою галуззю, інформують дипломатичні джерела.
Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.