18-річний непалець підкорив 14 найвищих вершин світу, побивши рекорд
Джерело: BBC
18-річний непалець Німа Рінджі Шерпа встановив світовий рекорд, ставши наймолодшим альпіністом, який підкорив усі 14 найвищих вершин світу. Останньою горою в його списку стала тибетська Шишапангма, на яку він зійшов 9 жовтня. Його альпіністська кар’єра розпочалася у 16 років, відтак за 740 днів він підкорив усі 14 найвищих вершин.
У такий спосіб Шерпа завершив підйом на всі “восьмитисячники” – гори, що перевищують 8000 метрів над рівнем моря, визнані Міжнародною федерацією альпінізму та скелелазіння (UIAA).

Фото: Німа Рінджі Шерпа
Своє перше сходження на Манаслу, восьму за висотою вершину світу, Німа Рінджі здійснив 30 вересня 2022 року. Він розпочав свій челендж незабаром після закінчення шкільних іспитів. У всіх експедиціях у нього був напарник – Пасанг Нурбу Шерпа.
Крім того, Німа Рінджі є наймолодшим альпіністом, який піднявся на Гімалайські вершини G1 і G2, а також на Нанга Парбат. Йому також належить рекорд підкорення Евересту та сусідньої вершини, Лхоцзе, за 10 годин.
Під час сходження на Шишапангму Німа Рінджі наголосив на своїй місії змінити стереотип про шерпів (народу, що мешкає в Східному Непалі) як про помічників іноземних альпіністів. Він висловив бажання надихнути молодше покоління шерпів – показати, що вони можуть досягти успіху як самостійні альпіністи й спортсмени.
Німа Рінджі походить із родини альпіністів-рекордсменів, яка володіє компанією Seven Summit Treks – найбільшою альпіністською компанією Непалу. Його батько, Таші Лакпа Шерпа, повідомив, що син зателефонував йому з вершини, передавши новину про своє досягнення.

Фото: Німа Рінджі Шерпа
Ракеш Гурунг, представник Департаменту туризму Непалу, підтвердив встановлення рекорду і зазначив, що це досягнення буде складно перевершити. Попереднім рекордсменом був його дядько Мінгма Гябу “Давид” Шерпа, який завершив сходження на всі восьмитисячники у віці 30 років, у 2019 році.
Усі 14 найвищих гір розташовані в Азії, на Гімалайському та Каракорумському хребтах.
- У травні непальський альпініст Камі Ріта у 29-й раз піднявся на вершину гори Еверест, оновивши власний рекорд із кількості успішніших сходжень на найвищу гору світу.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.