19 березня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
19 березня відзначають День клієнта, День таксономіста та День теслі. Християни сьогодні згадують святих мучеників Дарію і Хрисанфа.
День клієнта: свято, яке з’явилося у Литві 2010 року за ініціативи однієї з компаній. Головна його мета полягає у тому, щоб висловити подяку клієнтам за користування послугами та товарами.
День таксономіста: свято, яке вшановує тих, хто займається систематизацією та класифікацією різних систем дійсності. Наприклад, у біології це групування істот на основі певних спільних ознак.
День теслі: 19 березня католицька церква відзначає День святого Йосифа – батька Ісуса, який згідно з писанням був теслею. Саме на його честь 19 березня відзначається й день теслі.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Фінляндія – День Мінни Кант, День рівності
- Хорватія, Андорра, Ангола, Іспанія, Португалія, Італія, Швейцарія, Гондурас, Болівія – День батька
- Іспанія – День інженера
- Алжир – День перемоги
- США – День шоколадної карамелі і День птиці
- Польща – День єдності кашубів
Цього дня у світі:
- 721 до н. е. — перше описане сонячне затемнення було побачене з Вавилона
- 1329 — було засноване село Верхні Ремети у Закарпатській області
- 1474 — у Венеції приймається закон про охорону винаходів — перший у світі закон про охорону авторського права
- 1682 — Собор духівництва Франції ухвалив, що Папа Римський не має права позбавляти королів влади, а церква панує лише в духовних справах
- 1812 — Кадіські кортеси прийняли першу Конституцію Іспанії
- 1831 — перше пограбування банку в США. Англійський іммігрант Едвард Сміт викрав з City Bank of New York 245 000 доларів — гігантську на ті часи суму. Незабаром злочинця вдалося схопити (він отримав п’ять років ув’язнення у в’язниці Сінг-Сінг) і повернути велику частину викраденого
- 1859 — в Парижі пройшла прем’єра опери Шарля Гуно “Фауст”
- 1913 — в “Метрополітен-опера” в Нью-Йорку вперше повністю виконана опера Модеста Мусоргського “Борис Годунов”
- 1917 — Тимчасовий уряд одним зі своїх перших зовнішньополітичних актів підтвердив автономію Фінляндії
- 1917 — в Києві пройшла 100-тисячна демонстрація під гаслами: “Автономію Україні”, “Вільна Україна у вільній Росії”, “Так є здоровою вільна Україна з гетьманом на чолі”. Під час першого українського свята Свободи демонстранти роззброювали поліцію
- 1922 — в лютому був виданий декрет про вилучення церковних цінностей, що викликало виступи віруючих і протест патріарха Тихона. В 6-сторінковому листі членам Політбюро В. І. Ленін у зв’язку з цим писав: “Чим більше число представників реакційного духівництва і реакційної буржуазії вдасться нам із цього приводу розстріляти, тим краще. Треба саме тепер провчити цю публіку так, щоб на декілька десятків років ні про який опір вони не сміли і думати”
- 1932 — відкрито міст Гарбор-Брідж у Сіднеї
- 1934 — радгоспник Митрофан Никітін відкриває вогонь із револьвера по труні В. Леніна в мавзолеї
- 1935 — Ігор Сікорський отримав у США патент на “літальний апарат прямого підйому”
- 1946 — Мартиніка, Гваделупа, Реюньйон оголошуються департаментами Франції
- 1953 — вперше по телебаченню була показана церемонія вручення “Оскара”
- 1953 — уряд Канади оголошує про те, що у всіх великих містах країни встановлюються сирени на випадок війни між США і СРСР
- 1955 — в Масаді (Ізраїль) археологами виявляються останки палацу Ірода
- 1958 — у Люксембурзі відкрилося перше засідання Європарламенту
- 1970 — радянські дисиденти Андрій Сахаров, Валентин Турчин і Рой Медведєв написали відкритий лист, на ім’я Брежнєва, Косигіна і Підгірного із закликом провести демократизацію режиму
- 1982 — група аргентинців підняла свій прапор над Південною Джорджією, зробивши поштовх до Фолклендської війни з Великою Британією
- 1989 — перший прототип єдиного у світі літального апарату з поворотними роторами — багатоцільового V-22 “Оспрей” вперше піднявся в повітря і вперше перейшов від вертикального польоту до горизонтального.
- 1999 — перша трансляція передач iTV з Шаболовки з використанням технології IP/TV . Пробні трансляції до цього велися лише під час декількох Internet пресконференцій
- 2012 — сталася стрілянина в єврейській школі у Тулузі
Яке сьогодні церковне свято:
19 березня в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Дарії і Хрисанфа. Хрисанф народився в Олександрії у сім’ї багатих язичників. Коли він був ще маленьким, родина переселилася до Рима. Тут він навчався у філософській школі, де вивчав, серед інших предметів, і Слово Боже. Це спонукало його таємно охреститися.
Коли батько Хрисанфа дізнався про це, то дуже розізлився. Він намагався зробити все, щоб його син повернувся у язичництво. Навіть знайшов йому дружину Дарію, яка була жрицею. Та молодий чоловік після одруження і її навернув у християнство. Молода родина навіть вирішила жити в чистоті, без гріха плоті. Римська влада схопила подружжя, піддала його мукам, а потім засипала камінням до смерті.
Прикмети:
- Якщо день похмурий і дощовий, то весь залишок березня таким буде.
- Хмари високі та білі – до поліпшення погоди, сірі та низькі – до негоди.
- Лелеки повернулися із зимівлі – до теплого квітня.
- Якщо дме холодний вітер, то потепління настане нескоро.
- Зірок уночі не видно – до потепління.
- Птахи риються в землі – до теплої погоди, а якщо сидять на деревах, то буде холодно.
Традиції:
- Святим цього дня наші предки молилися для збереження родини в любові та вірності.
- Категорично заборонено ображати птахів, руйнувати їхні гнізда і рубати дерева, на яких оселилися птахи. Не можна різати на м’ясо домашню птицю.
- Цього дня постарайтеся бути акуратними, не бруднитися і не носити брудний одяг і взуття. Не можна лягати в ліжко у вуличному одязі.
Іменини сьогодні святкують:
Клавдій, Інокентій, Макар, Дмитро, Дарина, Маріанна, Софія, Одарка.
- За даними синоптиків у вівторок, 19 березня, по всій країні пройдуть опади.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 18 березня.
Опитування, проведене КМІС, показало, що 29% українців вважають, що російську мову потрібно вивчати у школах і виділяти на це стільки ж часу, або менше, аніж на вивчення інших іноземних мов (англійської, німецької тощо).
Непал планує видавати дозволи на сходження на Еверест лише тим альпіністам, які вже мають досвід підкорення принаймні однієї гімалайської вершини заввишки понад 7000 метрів. Така ініціатива є частиною проєкту нового закону, спрямованого на зменшення переповненості маршруту та підвищення безпеки на горі.
У ніч на 29 квітня Румунія підіймала в небо авіацію через атаку російських дронів на прикордонні райони України.
Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс висловився щодо російсько-української війни. На його думку, якщо війна триватиме ще кілька років, Україна не здобуде перемогу і не поверне території, а тривалі бойові дії можуть призвести до ядерного удару.
Контррозвідка Служби безпеки України затримала ще одну російську агентку на Миколаївщині. Нею виявилась 57-річна співробітниця одного з управлінь Первомайської міської ради, яка збирала розвідувальну інформацію про українських захисників у південному регіоні.