1907 об’єктів культурної інфраструктури зазнали пошкоджень внаслідок збройної агресії РФ

Джерело: Міністерства культури та інформаційної політики України

Станом на 25 грудня 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 907 об’єктів культурної інфраструктури.

Загальні втрати закладів культури державної форми власності – 23 об’єкти (9%); комунальної форми власності: 1 884 об’єкти (6%).

Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській,  Миколаївській, Луганській, Запорізькій областях та м. Києві.

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади. Це 48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, що зазнали збитків.

Пошкоджень і руйнувань зазнали об’єкти культурної інфраструктури у 274 територіальних громадах (18,7% від загальної кількості територіальних громад України), зокрема: у Донецькій – 83%, Сумській – 53%, Харківській – 52%, Луганській – 46%, Чернігівській – 46%, Миколаївській – 44%, Херсонській – 43%, Запорізькій – 36%, Київській – 26%, Дніпропетровській – 19%, Житомирській – 17%, Хмельницькій – 15%, Одеській – 9%, Черкаській – 6%, Львівській – 4%, Вінницькій – 3%, Закарпатській – 2%, Кіровоградській – 2 %, Полтавській – 2% областях та м. Києві.

Загалом зазнали збитків:

  • клубні заклади – 923;
  • бібліотеки – 681;
  • заклади мистецької освіти – 145;
  • музеї та галереї – 106;
  • театри, кінотеатри та філармонії – 35.
  • парки, зоопарки, заповідники – 14.
  • цирки – 3.

У відомстві зазначили, що на кінець грудня 2023 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Це унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.