«20 днів у Маріуполі»: де подивитись перший український оскароносний фільм

Джерело: Інститут Масової Інформації

Фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова, який здобув премію “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”, знову можна буде побачити в українських кінотеатрах.

Кінодистриб’ютор “Артхаус Трафік” повідомив, що українську кінострічку про початок окупації Маріуполя можна буде побачити в кінотеатрах з 14 березня.

Постер: “Артхаус Трафік”

Фільм покажуть у кінотеатрах у Києві, Броварах, Бучі, Вишневому, Вінниці, Дніпрі, Дрогобичі, Житомирі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Ізмаїлі, Кам’янці-Подільському, Коломиї, Кременчуці, Кривому Розі, Луцьку, Львові, Нововолинську, Одесі, Олександрії, Рівному, Софіївській Борщагівці, Сумах, Узині, Умані, Харкові, Хмельницькому, Черкасах та Чернівцях.

А з 21 березня “20 днів у Маріуполі” можна буде переглянути на платформі легального перегляду українського кіно Takflix.

Довідка. Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про облогу Маріуполя у 2022 році. Коли починається повномасштабне російське вторгнення, єдина команда журналістів, що опинилася у пастці в оточеному Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, документуючи трагедії війни.

У ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження преміями “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.