Український фільм «20 днів у Маріуполі» номінували на «Оскар»

Джерело: офіційний сайт кінопремії

Документальний фільм українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” номінували на “Оскар-2024” у категорії “Найкращий повнометражний документальний фільм”.

Відтак, до переліку кандидатів на кінопремію “Оскар” в номінації “Повнометражний документальний фільм” увійшли:

  • “20 днів у Маріуполі” (Мстислав Чернов, Мішель Мізнер, Рані Аронсон-Рат);
  • “Бобі Вайн: народний президент” (Мозес Бвайо, Кристофер Шарп, Джон Баттсек);
  • “Вічна пам’ять” (чилійський документальний фільм режисера Майте Альберді);
  • “Чотири дочки” (Каутер Бен Ганія, Надім Чейхруха);
  • “Вбити тигра” (Ніша Пагуджа, Корнелія Принцип, Давид Оппенгайм).

Церемонія вручення премії “Оскар” відбудеться 10 березня 2024 року.

Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про облогу Маріуполя у 2022 році. Коли починається повномасштабне російське вторгнення, єдина команда журналістів, що опинилася у пастці, в оточеному Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, документуючи трагедії війни.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.