23 листопада по всій Україні діятиме одна черга відключень світла — «Укренерго»

Джерело: “Укренерго

У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України завтра, 23 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Діятиме одна черга відключень.

Так, час застосування  і обсяг обмежень будуть такими:

  • 8:00 – 22:00 — одна черга відключень

Причина тимчасового запровадження обмежень — пошкодження енергообʼєктів під час масованої ракетно-дронової атаки 17 листопада.

Енергетики працюють над ліквідацією наслідків, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання, — запевнили у відомстві.

Разом з тим, зауважується, що протягом доби обсяг застосування обмежень може бути змінений. Актуальну інформацію дізнавайтесь на сайті чи офіційних сторінках вашого обленерго.

Енергетики закликали не вмикати кілька потужних електроприладів одночасно, коли світло вмикається за графіком.

Раніше у компанії Yasno пояснили, що таке черги відключення світла та як вони працюють.

Черга —  це група споживачів, яка споживає певну кількість електроенергії. Загалом таких черг 6.  Чим більше дефіцит електроенергії в системі, тим більше черг споживачів вимикають одночасно під час стабілізаційних обмежень:

  • Якщо обмежують лише 1 чергу відключень, то це означає, що світла у споживачів може не бути до 4 годин на добу.
  • Якщо одночасно обмежують 2 черги відключень – 8 годин на добу.
  • 3 черги відключень – 12 годин на добу.
  • 4 черги відключень – понад 12 годин, а також вимкнення у світло-сірих зонах графіків.
  • Якщо обмежують 5 або 6 черг одномоментно, то це означає, що почалися екстрені відключення світла і графіки не працюють.

Зауважимо, у ніч на 17 листопада російські війська здійснили масштабну повітряну атаку на енергетичні об’єкти України. Протиповітряна оборона України знищила 102 зі 120 випущених ракет, а також 42 ударних дрони з 90, залучених до атаки.

Згодом стало відомо, що унаслідок масованої атаки російських військ 17 листопада серйозно пошкоджено обладнання теплоелектростанцій ДТЕК.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.