23 травня – День морської піхоти України
Джерело: Букви
Щорічно 23 травня в Україні вшановують морських піхотинців – військовослужбовців морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України.
Морська піхота — це елітний підрозділ Збройних Сил України.
До 2018 року День морської піхоти відзначали 16 листопада, однак Указом Президента № 145/2018 дату змінили на 23 травня — день, коли у 1918 році гетьман Павло Скоропадський видав указ про формування бригади морської піхоти у складі трьох полків.
Саме у 1918 році з’явилась морська піхота України. Це був період боротьби за незалежність УНР. Сучасне ж професійне формування морських піхотинців стало невіддільною частиною Військово-Морських Сил Збройних Сил України після здобуття незалежності у 1991 році.
До 2014 року в Україні діяли лише дві батальйонні групи, одна з яких базувалась у Криму (Феодосія). Після окупації півострова росіянами багато морпіхів зберегли вірність присязі й вийшли на материкову Україну — саме з них почалося формування нового обличчя морської піхоти України.
У тому ж 2014 році морські піхотинці відіграли важливу роль у захисті Севастополя та інших українських міст Криму від російської агресії.
А після повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року, морська піхота відіграє ключову роль у захисті незалежності України. Зокрема піхотинці обороняли Маріуполь, Вугледар, Бахмут, взяли участь у звільненні Херсона, і, як відомо, відзначились обороною острова Зміїний.
Привітав морських піхотинців зі святом Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Він наголосив, що морська піхота України – це – тисяча років традиції, що почалася з князівських походів Чорним морем, продовжилася звитягами козаччини та чином морської піхоти Української держави й УНР.
“Сьогодні морська піхота Військово-Морських Сил Збройних Сил України – знову серед кращих. Тримає важкі ділянки лінії бойового зіткнення на узбережжях, у степах, містах і селах. Воює майстерно, б’є ворога ефективно. Морська піхота України була, є і буде. Бо Україні потрібне море. Бо нам є що боронити. І є що повертати”.
- Щорічно у третій четвер травня українці у всьому світі відзначають День вишиванки. Цьогоріч свято випадає на 15 травня.
Триває 1207-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.
Актор та режисер Гері Олдмен посвячений у лицарі британським королем Чарльзом III на честь дня народження монарха.
14 червня відзначають Всесвітній день донора крові, Всесвітній день в’язання на публіці, Всесвітній день жонглювання та Всесвітній день ляльок. Християни сьогодні згадують пророка Єлисея.
За даними синоптиків у суботу, 14 червня, опади пройдуть майже у всіх областях.
Сейм Польщі заборонив вхід на територію парламенту євродепутату Гжегожу Брауну, відомому своїми антиєвропейською та антиукраїнською риторикою.