23 травня в Україні відзначають День Героїв

Джерело: Букви

Щорічно 23 травня в Україні відзначають День Героїв – борців за самостійну соборну Українську державу, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, УГА, ОУН, УПА, а також Героїв Небесної Сотні та сучасної російсько-української війни.

Історія свята бере початок ще з 1941 року, коли тривала Друга світова війна. Тоді у Кракові відбувся Другий великий собор Організації українських націоналістів (ОУН), на якому й визначили, що 23 травня відзначатиметься День Героїв.

Дата була встановлена не випадково, оскільки саме 23 травня 1938 року було вбито Євгена Коновальця – українського державного, військового та політного діяча. У різні роки XX столітті у травневий місяць також було вбито й інших провідних діячів України – Миколу Міхновського та Симона Петлюру.

Однак, допоки Україна не здобула Незалежність святкували День Героїв лише підпільно та здебільшого колишні воїни УПА і дисиденти. Лише від 1992 року воно почало набувати розголосу та святкуватись масштабніше.

Ще активніше про свято заговорили у 2014 році, після закінчення Революції Гідності та початку російсько-української війни. Свято потроху почали визнавати державні та самоврядні органи, почали влаштовувати культурно-масові заходи, організовані владою.

День Героїв — це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків — борців за волю України та є символом незборимості української нації.

Сьогодні День Героїв – це ще один день для символічного вшанування пам’яті полеглих у війні з Росією захисників та захисниць України.

Японія, у межах нового пакету санкцій, запровадила торгові обмеження щодо китайських компаній, які підтримують РФ у війні проти України.

В Україні триває 849-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 531 тисячу осіб.

Уночі 21 червня російські окупаційні війська випустили по Україні чотири ракети. Усі вдалось збити.

21 червня відзначають Міжнародний день йоги, Всесвітній день гідрографії, Всесвітній день гуманізму, Всесвітній день жирафа, Всесвітній день рукостискання, Свято музики, Міжнародний день скейтбордингу та День денного світла. Християни сьогодні вшановують мученика Юліана Тарсійського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.