23 травня в Україні відзначають День Героїв

Джерело: Букви

Щорічно 23 травня в Україні відзначають День Героїв – борців за самостійну соборну Українську державу, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, УГА, ОУН, УПА, а також Героїв Небесної Сотні та сучасної російсько-української війни.

Історія свята бере початок ще з 1941 року, коли тривала Друга світова війна. Тоді у Кракові відбувся Другий великий собор Організації українських націоналістів (ОУН), на якому й визначили, що 23 травня відзначатиметься День Героїв.

Дата була встановлена не випадково, оскільки саме 23 травня 1938 року було вбито Євгена Коновальця – українського державного, військового та політного діяча. У різні роки XX столітті у травневий місяць також було вбито й інших провідних діячів України – Миколу Міхновського та Симона Петлюру.

Однак, допоки Україна не здобула Незалежність святкували День Героїв лише підпільно та здебільшого колишні воїни УПА і дисиденти. Лише від 1992 року воно почало набувати розголосу та святкуватись масштабніше.

Ще активніше про свято заговорили у 2014 році, після закінчення Революції Гідності та початку російсько-української війни. Свято потроху почали визнавати державні та самоврядні органи, почали влаштовувати культурно-масові заходи, організовані владою.

День Героїв — це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків — борців за волю України та є символом незборимості української нації.

Сьогодні День Героїв – це ще один день для символічного вшанування пам’яті полеглих у війні з Росією захисників та захисниць України.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.