24 лютого – друга річниця повномасштабного вторгнення РФ в Україну
Джерело: Букви
Два роки тому, 24 лютого 2022-го, близько 5 години ранку російські війська вторглися на територію незалежної та суверенної України.
Зокрема о 4:50 президент РФ Володимир Путін звернувся у відеоформаті до росіян із заявою про початок “спеціальної військової операції в Україні”.
І вже о п’ятій годині ранку російські армійці атакували Україну по всій лінії кордону – в Луганській, Сумській, Харківській, Чернігівській та Житомирській областях, з боку тимчасово окупованого Криму, на Донбасі, а також почали заходити з боку Білорусі на Київ і Київську область.
Ракетних ударів завдано по Харкову, Одесі, Києву, Житомиру, Броварах, Херсону, Миколаєву, Дніпру та Запоріжжю.
Невдовзі Верховна Рада проголосувала за введення в Україні воєнного стану з 24 лютого.
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко у другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну закликав усіх обʼєднатися навколо ЗСУ і спільно працювати на перемогу.
“Розпочалася 730 доба 24 лютого. Але не для всіх. Хтось уже забув про єдність, втягує армію в брудні політичні ігри, думає про піар та майбутні вибори. Вибори, яких може і ніколи не бути, якщо “вони” не схаменуться. Нам усім дуже важко. Але не дозволяйте зневірі й розпачу забратися в серце. Працюємо на перемогу. Переконаний, що якщо Бог дав нам ці випробування, то знав, що ми все витримаємо і впораємося. Тому тримаємо розум холодним, серце гарячим, а спину рівно”, – наголосив п’ятий президент України.
Народна депутатка України Юлія Тимошенко також звернулася до українського народу.
“24 лютого. Два роки повномасштабної війни. Два роки нашої біди, нашого суму, два роки горя і втрат. А ще два роки неймовірної мужності. Два роки нашої честі, нашої слави, нашої стійкості, нашої гордості! Це час, коли ми стали великою країною й великими людьми. Переможемо! Слава Україні!”, – написала вона.
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук подякував українським захисникам за оборону держави.
“У небі. На землі. На воді. Удень і вночі. Щодня. Щохвилини. Щосекунди. Наші Захисники й Захисниці! Дякую за відсіч ворога! Дякую за захист нашої землі! Дякую за боротьбу за наше майбутнє! Вічна шана і вічна памʼять всім, хто віддав життя у боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність! Дякую всьому Українському народові за стійкість! Єдність!
Витримку й віру! Віру в Україну! Віру у Перемогу! Нашу Перемогу”, – зазначив він.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський також висловив подяку українським воїнам, які стоять на захисті держави, та всім, хто наближає нашу перемогу.
“Сьогодні мої слова подяки всім українським захисникам і захисницям, які і у ці хвилини відбивають російські атаки і знищують ворога. Низький уклін медикам, рятувальникам, волонтерам – всім тим, хто допомагає Силам оборони України наближати нашу Перемогу! У цей день я також хочу подякувати нашим партнерам за допомогу. Кожен снаряд, кожен танк, кожна бронемашина – це насамперед збереженні життя українського солдата. Ми воюємо за кожен метр нашої землі, втім найцінніше, що в нас є – життя українського воїна”, – підкреслив він.
- 17 лютого 2015 року розпочався вихід українських військ з Дебальцево. Бої за Дебальцівський плацдарм вважаються однією з найбільших військових операцій на Донбасі, до якої були залучені тисячі бійців, сотні одиниць техніки й артилерії.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.