27 березня 2022: українські військові фактично звільнили Ірпінь від російських окупантів

Джерело: Генштаб ЗСУ

Сьогодні виповнюються 4 роки від визначального моменту у битві за Київ. 27 березня 2022 року українські захисники завершили підготовку до фінального звільнення ключових міст-сателітів Києва. Лінію фронту тут остаточно стабілізовано українською армією, а ворог почав втрачати контроль над окупованими територіями через успішні контратаки.

Українські війська (72-га ОМБр, підрозділи ТрО та добровольці) фактично завершили зачистку міста Ірпінь від основних сил ворога. Хоча офіційне оголошення про повне звільнення відбулося наступного дня, 28 березня, саме 27-го окупанти почали масово залишати позиції, відступаючи під тиском ЗСУ та інших складових Сил оборони України.

“27 березня ми вже не просто заходили в будинки — ми їх обживали назад. В Ірпені на той момент була така тиша, що вона лякала більше, ніж обстріли. Ми йшли кварталом і бачили, як росіяни просто покидали свої сухпаї, нерозібрані автомати та навіть форму. Вони тікали так швидко, що залишали накриті столи в хатах. Того дня ми підняли прапор над одним із висотних будинків на околиці міста. Було відчуття, що “замок” на дверях до Києва нарешті зламано, і далі ми будемо їх тільки наздоганяти”, – розповів боєць 72-ї ОМБр, позивний “Кум”.

Після захоплення Славутича напередодні мешканці міста продовжили масові протести. Мер міста Юрій Фомічев повідомив, що окупанти залишили центр міста, хоча залишалися на його околицях.

Того дня працювали два гуманітарні коридори, через які вдалося евакуювати понад тисячу людей із небезпечних зон Київщини. Зокрема, 150 осіб було вивезено з Северинівки.

Тим часом російські війська продовжували обстрілювати тилові райони. У Фастівському районі внаслідок обстрілів важкою артилерією постраждали 12 осіб, серед яких одна дитина. У Дарницькому районі Києва пожежа виникла через падіння уламків збитої ракети.

Саме того дня фактично завершено бої за Ірпінь та почався незворотній відступ ворога до кордонів Білорусі.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.

Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.

США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.

Триває 1581-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.

23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.