27 серпня – День міста Донецьк
Джерело: Букви
Донецьк до початку російської агресії на Донбасі вважався промисловим та фінансовим осередком України. Економіку міста становило 200 промислових підприємств з обсягом виробництва понад 50 млрд грн і понад 20 000 підприємств малого й середнього бізнесу, на яких було зайнято близько 180 тисяч донеччан.
Історія міста
Згідно з історичними дослідженнями, заселення земель в районі сучасного Донецька було розпочате запорозькими козаками у XVII столітті та донськими наприкінці XVIII століття.
У 1869 році валлієць Джон Юз запустив будівництво металургійного заводу і робочого селища Юзівка. Дату споруди селища прийнято вважати часом заснування міста Донецька.
У 1917 році селище Юзівка набуло статусу міста, а вже у 1932 році воно стало центром Донецької області.
У 1924 Юзівка була перейменована на Сталіно на честь радянського диктатора Йосипа Сталіна . У 1932 місто стало адміністративним центром Сталінської області.
Уже у 1941 році кількість жителів міста сягнула півмільйона мешканців, а в 1978 році населення Донецька становило понад мільйон мешканців.
З 1991 Донецька область перебувала у складі незалежної України.
Окупація
Починаючи з 2005 року Донеччиною ширився сепаратистський рух. Після приходу до влади Віктора Ющенка у Донецьку з’явилася організація під назвою “Донецька республіка”, мета якої полягала у створенні “Донецької федеративної республіки”. Невдозі у зв’язку з цим було розпочато відкритий збір підписів за проведення відповідного референдуму.
Попри те, що організація знаходилася під забороною, вона не припиняла незаконну діяльність, організовуючи спільно з іншими проросійськими рухами сепаратистські акції за матеріально-технічної допомоги Комуністичної партії України.
Протягом квітня — жовтня 2014, незважаючи на активний спротив більшості населення, місто опиняється під контролем російських військових та їхніх найманців з так званої “Донецької народної республіки”. У листопаді місто внесли до переліку тимчасово окупованих населених пунктів на Сході України, з огляду на те, що там не діє українська влада.
- 23 серпня Україна святкує День Державного прапора, який є одним із символів Української держави.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.
Пані посол Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.
Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.
Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.
Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.