27 серпня – День міста Донецьк

Джерело: Букви

Донецьк до початку російської агресії на Донбасі вважався промисловим та фінансовим осередком України. Економіку міста становило 200 промислових підприємств з обсягом виробництва понад 50 млрд грн і понад 20 000 підприємств малого й середнього бізнесу, на яких було зайнято близько 180 тисяч донеччан.

Історія міста

Згідно з історичними дослідженнями, заселення земель в районі сучасного Донецька було розпочате запорозькими козаками у XVII столітті та донськими наприкінці XVIII століття.

У 1869 році валлієць Джон Юз запустив будівництво металургійного заводу і робочого селища Юзівка. Дату споруди селища прийнято вважати часом заснування міста Донецька. 

У 1917 році селище Юзівка набуло статусу міста, а вже у 1932 році воно стало центром Донецької області. 

У 1924 Юзівка була перейменована на Сталіно на честь радянського диктатора Йосипа Сталіна . У 1932 місто стало адміністративним центром Сталінської області.

Уже у 1941 році кількість жителів міста сягнула півмільйона мешканців, а в 1978 році населення Донецька становило понад мільйон мешканців.

З 1991 Донецька область перебувала у складі незалежної України.

Окупація

Починаючи з 2005 року Донеччиною ширився сепаратистський рух. Після приходу до влади Віктора Ющенка у Донецьку з’явилася організація під назвою “Донецька республіка”, мета якої полягала у створенні “Донецької федеративної республіки”. Невдозі у зв’язку з цим було розпочато відкритий збір підписів за проведення відповідного референдуму.

Попри те, що організація знаходилася під забороною, вона не припиняла незаконну діяльність, організовуючи спільно з іншими проросійськими рухами сепаратистські акції за матеріально-технічної допомоги Комуністичної партії України.

Протягом квітня — жовтня 2014, незважаючи на активний спротив більшості населення, місто опиняється під контролем російських військових та їхніх найманців з так званої “Донецької народної республіки”. У листопаді місто внесли до переліку тимчасово окупованих населених пунктів на Сході України, з огляду на те, що там не діє українська влада.

У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся довгоочікуваний реванш між Олександром Усиком та Тайсоном Ф’юрі. Український чемпіон здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого протистояння. Офіційні суддівські оцінки становили 116–112 на користь Усика.

Олександр Усик після другої перемоги над Тайсоном Ф’юрі присвятив цей успіх своїй матері.

Після тріумфальної перемоги Олександра Усика над Тайсоном Ф’юрі в Саудівській Аравії, на ринг вийшов Даніель Дюбуа. Британський боксер, який володіє вакантним титулом IBF, кинув виклик Олександру Усику, запросивши його на реванш. Українець погодився.

У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся повторний поєдинок між Олександром Усиком і Тайсоном Ф’юрі. Українець здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого бою.

У суботу, 21 грудня, президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія обов’язково понесе відповідальність за свої терористичні дії.