27 серпня – День міста Донецьк

Джерело: Букви

Донецьк до початку російської агресії на Донбасі вважався промисловим та фінансовим осередком України. Економіку міста становило 200 промислових підприємств з обсягом виробництва понад 50 млрд грн і понад 20 000 підприємств малого й середнього бізнесу, на яких було зайнято близько 180 тисяч донеччан.

Історія міста

Згідно з історичними дослідженнями, заселення земель в районі сучасного Донецька було розпочате запорозькими козаками у XVII столітті та донськими наприкінці XVIII століття.

У 1869 році валлієць Джон Юз запустив будівництво металургійного заводу і робочого селища Юзівка. Дату споруди селища прийнято вважати часом заснування міста Донецька. 

У 1917 році селище Юзівка набуло статусу міста, а вже у 1932 році воно стало центром Донецької області. 

У 1924 Юзівка була перейменована на Сталіно на честь радянського диктатора Йосипа Сталіна . У 1932 місто стало адміністративним центром Сталінської області.

Уже у 1941 році кількість жителів міста сягнула півмільйона мешканців, а в 1978 році населення Донецька становило понад мільйон мешканців.

З 1991 Донецька область перебувала у складі незалежної України.

Окупація

Починаючи з 2005 року Донеччиною ширився сепаратистський рух. Після приходу до влади Віктора Ющенка у Донецьку з’явилася організація під назвою “Донецька республіка”, мета якої полягала у створенні “Донецької федеративної республіки”. Невдозі у зв’язку з цим було розпочато відкритий збір підписів за проведення відповідного референдуму.

Попри те, що організація знаходилася під забороною, вона не припиняла незаконну діяльність, організовуючи спільно з іншими проросійськими рухами сепаратистські акції за матеріально-технічної допомоги Комуністичної партії України.

Протягом квітня — жовтня 2014, незважаючи на активний спротив більшості населення, місто опиняється під контролем російських військових та їхніх найманців з так званої “Донецької народної республіки”. У листопаді місто внесли до переліку тимчасово окупованих населених пунктів на Сході України, з огляду на те, що там не діє українська влада.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.

Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.

Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.