27 серпня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
27 серпня відзначається Міжнародний день боксу, Всесвітній день прощення, Міжнародний день лотереї; в Україні – День сала та День шахтаря. За церковним календарем вшановують пам’ять пророка Михея.
Міжнародний день боксу. З давніх часів чоловіки змагалися в кулачних боях, про що свідчать шумерські малюнки на камені (III тисячоліття до нашої ери). На Давньоєгипетських рельєфах також можна побачити бійців і глядачів. При цьому тоді билися без рукавиць, але зап’ястя перев’язували бинтами. Бокс вперше з’явився на Олімпійських іграх 688 року до нашої ери. Поєдинки в той час проходили на свіжому повітрі, суперника було заборонено утримувати руками, раундів не було — бій закінчувався повною поразкою одного з учасників. Відродження боксу, як виду спорту, розпочалося в Англії XVII століття, адже аристократи дуже цікавилися античними традиціями, зокрема і боями. Першим чемпіоном Англії став Джеймс Фігг 1719 року. Він залишався непереможним 15 років.
Всесвітній день прощення. Прощення майже у всіх світових релігіях є одним з основних постулатів. Деякі з вірувань акцентують увагу на прощенні Богом гріхів людства, а інші закликають прощати один одного. Згідно з християнським вченням, вірянин має духовний обов’язок прощати інших. А першоджерелом прощення є Бог. Завдяки стражданням Ісуса Христа кожен грішник, який розкаявся, може отримати прощення. В церковній традиції прощення прийнято отримувати від священника через спеціальні ритуали.
Міжнародний день лотереї. Слово “лотерея” походить від фінської мови і означає “жереб”. Існує лотерея з давніх часів, а особливо широке розповсюдження отримала в Європі в кінці XV століття. Першу відому людству лотерею провели в лютому 1466 року. Тоді вдова бельгійського художника Яна Ван Ейка на честь 25 річниці смерті свого чоловіка влаштувала благодійний захід, на якому кожен учасник купував квиток і міг за номером квитка виграти приз. Всі зібрані кошти пішли на допомогу бідняків з міста Брюгге.
День українського сала. Сало для України вважається національним продуктом. Воно не лише смачне, але й досить корисне. І користь сала підтвердили експерти. Відомо, що в ньому містяться вітаміни А, E, D, F, а також мікроелемент селен. Найбільшою перевагою сала є наявність арахідонової кислоти, яка допомагає стимулювати роботу мозку і серцевого м’яза, виводить зайві холестеринові згустки, покращує роботу нирок.
День шахтаря в Україні. Прийнято вітати людей цієї суворої професії. Найбільш видатні трудівники отримують різні нагороди та подяки. Також прийнято вшановувати пам’ять тих шахтарів, які загинули в забоях під час вибухів чи завалів.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Молдова – День Незалежності
- Іран – День фармацевта
Цього дня у світі:
- 1672 — об’єднана українсько-османсько-татарська армія, яку очолювали гетьман Петро Дорошенко, османський сулан Мегмед IV і кримський хан Селім-Гірей, здобула фортецю Кам’янець (Кам’янець-Подільський) і вирушила на Галичину.
- 1689 — підписання першого московсько-китайського договору (Нерчинський договір).
- 1783 — перший політ шарльєра — аеростата з оболонками, наповненими воднем.
- 1813 — Дрезденська битва, перемога Наполеона над союзною російсько-пруссько-австрійською армією.
- 1831 — Варшава капітулювала перед військами фельдмаршала Паскевича, фактично поклавши край Листопадовому повстанню 1831 року.
- 1859 — свердловина, пробурена Едвіном Дрейком у штаті Пенсільванія, дала першу нафту. Це була перша нафтова свердловина, технологія буріння якої знайшла широке розповсюдження. Цей день вважають початком “нафтової ери”.
- 1913 — о 18 годині 10 хвилин Нестеров на літаку “Ньєпор”-IV піднявся над київським Сирецьким військовим літовищем і на висоті 600 метрів уперше в світі здійснив знамениту “мертву петлю”, що згодом стала називатися “петлею Нестерова”.
- 1916 — Королівство Румунія оголосило війну Австро-Угорщині.
- 1919 — під час наступу на Київ Армія УНР звільнила Житомир, Білу Церкву та Васильків.
- 1929 — у СРСР уведена “непрерывка”: був ліквідований семиденний тиждень, замість її уведена п’ятиденка — 5 робочих днів, один вихідний.
- 1934 — ухвалено постанову про заборону знищення лісу в 50-кілометровій зоні навколо Києва.
- 1938 — в Римі відбувся Другий Великий Збір Українських Націоналістів, який офіційно затвердив Андрія Мельника на посаді голови Проводу Українських Націоналістів (лідера ОУН)
- 1939 — відбувся перший у світі політ реактивного літака. Це був He-178 німецького авіаконструктора Ернста Гайнкеля.
- 1955 — вийшло перше видання Книги рекордів Гіннеса.
- 1957 — проведені перші випробування радянської балістичної ракети Р-7.
- 1959 — у СРСР прийнята постанова про нагородження випускників шкіл медалями.
- 1977 — на Чорнобильській АЕС запустили в дію 1-й енергоблок.
- 1991 — проголошення незалежності Молдови.
- 2007 — ухвалено Відозву української інтелігенції з приводу спорудження пам’ятників російській імператриці Катерині.
Яке сьогодні церковне свято:
27 серпня в церковному календарі – день пам’яті пророка Михея. Пророче служіння він почав близько 778 року до Різдва Христового та пророкував 50 років. Був сучасником ще одного великого пророка Ісаї. Багато передбачень Михея стосувалися царя і Ізраїльського народу. Він бачив майбутні руйнування і набіги ворогів. Одним з перших заговорив про прихід Ісуса Христа. Мощі Михея знайшли в IV столітті н.е. у Варафсатії.
Прикмети:
- Журавлі почали відлітати в теплі краї — морози прийдуть дуже швидко
- Листя тополі вкрилося росою — чекайте на дощ
- Зоря червоного кольору — вітер буде дуже сильним
- Тихий вітер цього дня віщує ясну та теплу осінь
Традиції:
- Наші предки називали 27 серпня Михей-Тиховей, тому що селяни слідкували за вітром, щоб спрогнозувати, якою буде пізніше погода.
- Пророк вважався захисником мулярів, особливо тих, хто займався будівництвом храмів.
- До 27 серпня селяни намагалися закінчити всі роботи в полі. А ось ремонтом чи іншими подібними справами займатися заборонялося.
Іменини сьогодні святкують:
Олександр, Олексій, Аркадій, Василь, Володимир, Матвій, Микола, Федір, Єва, Євдокія.
- Букви також повідомляли про свята, іменини, традиції та прикмети 26 серпня.
Російська армія використовує українські стратегічні бомбардувальники, котрі Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти “Схем” за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів.
Іспанська газета La Vanguardia припиняє розміщувати публікації на платформі X, яка належить Ілону Маску, заявивши, що видалить звідти всі свої облікові записи.
Федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер запропонував Австрію як місце для мирних переговорів між Росією та Україною. Цю пропозицію він озвучив під час телефонної розмови з Дональдом Трампом.
26 листопада прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що він готовий виконати угоду про припинення вогню з Ліваном і “рішуче відповість на будь-які порушення” з боку “Хезболли”.
У Шотландії інженер Росс Рассел виявив пляшку із посланням, яке залишили 132 роки тому, в стіні 209-річного маяка Корсуолл.