29 червня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети

Джерело: Букви

29 червня відзначають Міжнародний день тропіків, Всесвітній день промислового дизайну, Всесвітній день проти відмови від домашніх тварин та Всесвітній день склеродермії. Християни цього дня вшановують святих верховних апостолів Петра й Павла.

Міжнародний день тропіків: проводиться в останній декаді червня. Свято відзначається з 2016 року. Святкові заходи включають дії щодо підвищення рівня обізнаності про тропіки, їх особливі труднощі, проблеми інфраструктури та перспективи.

Всесвітній день промислового дизайну: міжнародний день, що відзначається в усьому світі в знак визнання створення Всесвітньої організації дизайну (World Design Organization – WDO) 29 червня. Всесвітня організація дизайну була заснована в 1957 році групою міжнародних організацій, що займаються промисловим дизайном. Основна мета асоціації – просувати дисципліну промислового дизайну на міжнародному рівні.

Всесвітній день проти відмови від домашніх тварин: запровадження Всесвітнього дню проти відмови від домашніх тварин було ініційовано французькими організаціями, що спеціалізуються на захисті тварин: “Solidarité Refuges” і “Animaux Online”. Метою перших свят було дізнатися, чому люди виганяють з дому своїх кішок та собак, а тенденція особливо збільшується у літні місяці.

Всесвітній день склеродермії: склеродермія – це аутоімунне ураження сполучних тканин. У народі захворювання називають “тверда шкіра”. Клінічними проявами шкірних форм склеродермії є пігментні плями, ущільнення та атрофія шкіри. Хвороба частіше проявляється у жінок.

У різних країнах світу сьогодні відзначають:

 • Гренада – День рибалки
 • Еквадор – День інженера
 • Непал – Національний день рису
 • Нідерланди – День ветеранів
 • Сейшельські Острови – День незалежності

Цього дня у світі:

 • 1174 — Полтава вперше згадана в Іпатіївському літописі, під назвою Лтава. Назва Полтава з’явилася в 1430 році.
 • 1236 — хрестоносці захопили Кордову.
 • 1575 — у ході битви при Наґасіно аркебузири Оди Нобунаґи здобули перемогу над кіннотою роду Такеда. Розпочався масовий перехід самурайських армій на вогнепальну зброю.
 • 1579 — іспанські війська вчинили масову різню мирного населення голландського міста Маастрихт.
 • 1613 — у Лондоні під час вистави за п’єсою Вільяма Шекспіра “Генріх VIII” загорівся і вщент згорів театр “Глобус”.
 • 1644 — у битві при Кропреді-Брідж армія англійських роялістів на чолі з Карлом I розгромила парламентські війська.
 • 1659 — у битві при Конотопі українські війська під проводом гетьмана Івана Виговського розгромили московські війська Олексія Трубецького
 • 1945 — Закарпаття, що перебувало під юрисдикцією Чехословаччини, приєднано до УРСР.
 • 1949 — у ПАР почала діяти політика апартеїду. Набув чинності закон, що забороняв расово змішані шлюби.
 • 2004 – офіційний візит до Ватикану Вселенського Патріарха Варфоломія

Яке сьогодні церковне свято:

29 червня в церковному календарі – день пам’яті святих верховних апостолів Петра й Павла. Петро був першим з апостолів, хто визнав Ісуса Христа месією. Він очолив спільноту християн після Ісуса і залишив два послання Христовим послідовникам. Петро був розп’ятий на хресті за свої переконання.

Павло колись гонив християн, але потім розкаявся та став палким проповідником християнства. Він написав 13 послань різним церквам та подорожував, поширюючи вчення Христа. Обоє апостолів були страчені за свої переконання, але завдяки їм християнство продовжило поширюватися. Вони уособлюють неперервну Церкву. Вшановування цих апостолів відоме ще від IV століття.

Прикмети:

 • Спекотна погода — на Різдво буде сильний мороз
 • Дощовий день — до прохолодної зими і вогкого літа
 • Дощить — до гарного врожаю

Традиції:

 • Віряни обов’язково моляться святим апостолам, просячи зцілення від хвороб, фінансового добробуту, великого урожаю. Святого Петра здавна вважали покровителем рибалок, а Павла — учнів і всіх, хто навчається.

Іменини сьогодні святкують:

Павло, Петро.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

У вівторок, 23 липня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Пʼєтро Пароліном.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

У Луцьку двоє дітей випали з вікна будинку. Інцидент стався в одному зі спальних районів міста, коли 5-річна дівчинка та 3-річний хлопчик випали з вікна другого поверху.

Двом посадовцям КП “Київський метрополітен” повідомлено підозру у службовій недбалості через підтоплення тунелів між станціями “Деміївська” та “Либідська” взимку.