3 ОШБр: У росіян достатньо сил, щоб рушити на основний напрямок – Ласточкине

Джерело: пресслужба 3 ОШБр

За словами заступника командира 3 ОШБр Максима Жоріна наразі у російської армії на Авдіївському напрямку достатньо сил та засобів для просування далі. І вони будуть це робити.

Жорін зазначив, що зараз Третя штурмова разом з іншими підрозділами зайняла визначені рубежі оборони навколо Авдіївки. Він додав, що інтенсивність боїв висока, але звісно не настільки жорстка, як була в місті. Основний напрямок для росіян на сьогодні — Ласточкине.

Ми чітко усвідомлюємо, що в самому місті підори мають достатньо сил для подальшого наступу, — наголосив Жорін.

Зауважимо, командувач Оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський повідомив, що на Авдіївському напрямку противник знову спробує виконати наступальні дії, використовуючи невеликі штурмові групи. За даними командувача, українські захисники відбили дев’ять атак поблизу Ласточкиного, Сєверного, Первомайського та Невельського.

В операційній зоні ОСУВ “Таврія” минулої доби російські війська провели 42 бойові зіткнення та здійснили 1 040 артобстрілів.

Своєю чергою, британські розвідники спрогнозували, що робитимуть російські окупаційні війська після захоплення Авдіївки на Донеччині.

Фахівці нагадали, що війська РФ намагались захопити місто від жовтня 2023 року. Досягти своїх цілей їм вдалось у середині лютого 2024 року. Українські сили, своєю чергою, відійшли на інші підготовлені позиції.

На думку фахівців, поки що війська РФ не в змозі продовжувати активні наступальні дії на даному напрямку. Їм необхідні перепочинок та переоснащення. Найближчими тижнями, резюмували розвідники, окупанти спробують поступово розширити територіальний контроль навколо Авдіївки.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.