Британські розвідники спрогнозували дії військ РФ після захоплення Авдіївки

Джерело: Міноборони Великої Британії

Британські розвідники спрогнозували, що робитимуть російські окупаційні війська після захоплення Авдіївки на Донеччині.

Фахівці нагадали, що війська РФ намагались захопити місто від жовтня 2023 року. Досягти своїх цілей їм вдалось у середині лютого 2024 року.

Українські сили, своєю чергою, відійшли на інші підготовлені позиції.

На думку фахівців, поки що війська РФ не в змозі продовжувати активні наступальні дії на даному напрямку. Їм необхідні перепочинок та переоснащення.

Найближчими тижнями, резюмували розвідники , окупанти спробують поступово розширити територіальний контроль навколо Авдіївки.

ДОВІДКА: Уночі 17 лютого Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про відхід українських військових з Авдіївки, де декілька днів тривали запеклі бої. Сирський наголосив, що відхід зумовлено оперативною ситуацією у місті та заради збереження життя військових ЗСУ.

Про відхід повідомили й у 3-й ОШБр, яких нещодавно передислокували до Авдіївки для посилення.

“Зробили все, і навіть більше. Дякую за стійкість кожному. Відходимо на підготовлені позиції, щоб повернутися і завдати ще сильнішого удару. Дякую командуванню за виважене рішення. Бій триває”, – наголосив командир 3-ї ОШБр Андрій Білецький.

Президент України Володимир Зеленський назвав рішення вивести ЗСУ з Авдіївки правильним.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що під час виходу з Авдіївки деяка кількість українських військовослужбовців потрапила в російський полон.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.