Британські розвідники спрогнозували дії військ РФ після захоплення Авдіївки

Джерело: Міноборони Великої Британії

Британські розвідники спрогнозували, що робитимуть російські окупаційні війська після захоплення Авдіївки на Донеччині.

Фахівці нагадали, що війська РФ намагались захопити місто від жовтня 2023 року. Досягти своїх цілей їм вдалось у середині лютого 2024 року.

Українські сили, своєю чергою, відійшли на інші підготовлені позиції.

На думку фахівців, поки що війська РФ не в змозі продовжувати активні наступальні дії на даному напрямку. Їм необхідні перепочинок та переоснащення.

Найближчими тижнями, резюмували розвідники , окупанти спробують поступово розширити територіальний контроль навколо Авдіївки.

ДОВІДКА: Уночі 17 лютого Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про відхід українських військових з Авдіївки, де декілька днів тривали запеклі бої. Сирський наголосив, що відхід зумовлено оперативною ситуацією у місті та заради збереження життя військових ЗСУ.

Про відхід повідомили й у 3-й ОШБр, яких нещодавно передислокували до Авдіївки для посилення.

“Зробили все, і навіть більше. Дякую за стійкість кожному. Відходимо на підготовлені позиції, щоб повернутися і завдати ще сильнішого удару. Дякую командуванню за виважене рішення. Бій триває”, – наголосив командир 3-ї ОШБр Андрій Білецький.

Президент України Володимир Зеленський назвав рішення вивести ЗСУ з Авдіївки правильним.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що під час виходу з Авдіївки деяка кількість українських військовослужбовців потрапила в російський полон.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Стрічка української режисерки Ірини Цілик “Я і Фелікс” за мотивами книжки “Хто ти такий?” військовослужбовця Артема Чеха розпочинає кінотеатральний прокат у Канаді.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.