3 серпня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
3 серпня відзначають Всесвітній день кавуна. Християни цього дня вшановують пророка Єзикиїля.
Всесвітній день кавуна: дату святкування обрали невипадково, адже саме на початку серпня спостерігається пік збирання врожаю кавунів. Достеменно невідомо, хто саме створив свято, однак загальновизнаним є факт, що воно вперше з’явилося на території США.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Екваторіальна Гвінея – День збройних сил
- Бразилія – День капоейри
- Нігер – День незалежності
- Аргентина – День спортивного рибалки
Цього дня у світі:
- 1344 — війська Кастилії короля Альфонсо XI при підтримці флотів королівства Арагону і Генуезької Республіки почали облогу міста Альхесірас, столиці та найважливішого порту держави Марінідів. Облога тривала 21 місяць і закінчилась приєднанням до Кастильського королівства
- 1347 — у ході Столітньої війни англійські війська на чолі з королем Едвардом III Плантагенетом після одинадцяти місяців облоги захопили французьке місто-порт Кале.
- 1492 — Христофор Колумб вирушив з порту Палос-де-ла-Фронтера (Андалузія) у складі трьох кораблів “Санта-Марія”, “Пінта” і “Нінья” у перше плавання для відкриття західного шляху в Індію.
- 1601 — війська Священної Римської імперії на чолі генерала Джорджо Баста при підтримці українських козаків здобули перемогу в битві біля міста Гуруслау (нині — Румунія) проти волоського війська Михайла Хороброго.
- 1645 — битва біля Тютюнної гори.
- 1775 — (за іншими даними 14 серпня) Катерина II видала імператорський маніфест, який офіційно ліквідував запорізьке козацтво.
- 1778 — відкрився “La Scala”, італійський оперний театр у Мілані, один із центрів світової оперної культури. Ім’я одержав від церкви, що знаходилася на цьому місці, Санта-Марія делла Скала.
- 1795 — заснована Паризька консерваторія.
- 1882 — Конгрес США заборонив в’їзд до країни сновидам, злочинцям та божевільним, а також на 10 років заборонив імміграцію китайців.
- 1904 — члени британської експедиції стали першими людьми Заходу, які увійшли до священного міста Лхаса в Тибеті.
- 1911 — вперше аероплани використано у військових цілях, коли італійці провели авіаційне вивчення дислокації турецьких позицій у Триполі.
- 1912 — Туреччина надала обмежену автономію Албанії і дозволила викладання в початкових школах албанською мовою.
- 1913 — поліція Російської імперії заборонила футбольний матч в Касимові, мовляв, це скупчення народу є незаконними зборами.
- 1915 — австро-угорські війська в ході І Світової війни звільнили від росіян Володимир-Волинський.
- 1922 — радіо Нью-Йорка застосувало перший у світі звуковий радіоефект: двома шматками дерева було зімітовано стукіт дверей.
- 1926 — на площі Піккаділлі встановлені перші у Лондоні світлофори.
- 1929 — у Ростові-на-Дону почала працювати перша в СРСР автоматична телефонна станція на 6 000 номерів, яка була збудована за підтримки шведської фірми “Ericsson”.
- 1949 — набрав чинності Статут Ради Європи.
- 1949 — у США шляхом злиття Американської баскетбольної асоціації і Національної баскетбольної ліги заснована Національна баскетбольна асоціація (НБА), до складу якої увійшло 17 команд.
- 1952 — у Гельсінкі пройшла церемонія урочистого відкриття XV Олімпійських ігор, в яких вперше взяли участь спортсмени з СРСР.
- 1957 — під керівництвом Сергія Корольова зроблений запуск першої радянської міжконтинентальної ракети Р-7.
- 1960 — Нігер отримав незалежність від Франції.
- 1988 — достроково з радянської в’язниці звільнений німець Матіас Руст, який приземлив свій літак на Красній площі Москви.
- 1990 — Верховна Рада УРСР ухвалила закон про економічну незалежність Української РСР.
- 1992 — стрибун із жердиною Сергій Бубка у Падуї установив світовий рекорд, стрибнувши на 6 м 12 см.
- 1993 — 4-річна американка Сідні Діттман стала наймолодшим власником патенту (її винахід називався “Допомога для хапання круглої дверної ручки”).
- 2000 — Верховний суд Чилі виніс постанову про позбавлення парламентської недоторканності Августо Піночета.
- 2014 — у провінції Юньнань (Китайська Народна Республіка) стався землетрус магнітудою 6,3. Загинули як мінімум 150 осіб, багато руйнувань, сильно ушкоджені комунікації. Гіпоцентр землетрусу зафіксовано на глибині 10 км.
Яке сьогодні церковне свято:
3 серпня в церковному календарі – день пам’яті святого пророка Єзикиїля. Народився у родині священника в місті Сарір. Потрапив у полон до Навуходоносора під час другої Єрусалимської окупації. Перебуваючи у полоні, Єзикиїль жив біля річки Ховар, де йому і відкрилося перше одкровення. Його видіння вказувало на престол Бога. За це пророка було покарано.
Прикмети:
- Якщо ніч холодна, то зима буде морозною і досить ранньою
- Йде гроза — варто чекати на сиру осінь
- Голосно кричить сорока — буде тепла зима
- Велика кількість жолудів вказує на вдалий наступний рік
- Павуки припинили плести павутину — скоро задощить
- На мурашниках великі купи — зима буде холодною
- Сильна роса вказує на поганий урожай льону
Традиції:
- У цей день наші предки багато мовчали. Якщо виконували будь-яку роботу по господарству, на городі або в домі, то намагалися не проговорити ні слова.
- 3 серпня вважається особливо корисною джерельна вода. Для міцного здоров’я в цей день потрібно встати якомога раніше і набрати води з ключа або колодязя.
- З цього дня українці починали збирати яблука і готуватися до Яблучного Спаса (19 серпня). До Спаса яблука не їли, а тільки переробляли на компоти і варення.
Іменини сьогодні святкують:
Онисим, Ганна, Георгій, Євгеній, Іван, Єзекіїль, Онуфрій, Семен, Федір.
- За даними синоптиків у четвер, 3 серпня, фактично по всій території України буде сонячно та без опадів.
- Букви також повідомляли про свята, іменини, традиції та прикмети 2 серпня.
Журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.
Ввечері 28 листопада російські війська вкотре запустили ударні безпілотники по території України. Під ворожою атакою нині перебуває низка міст, зокрема столиця. Мер Києва Віталій Кличко поінформував містян про наслідки збиття дронів.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 листопада. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Куп’янському напрямку.
Вищий антикорупційний суд продовжив термін тримання під вартою до 26 січня 2025 року колишній очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяні Крупі, знову зменшивши розмір застави з 300 млн грн до 280 млн грн.
Шер на своєму виступі сказала, що наступний альбом, який вона збирається записати, буде останнім. Шер хоче завершити свою рекордну кар’єру.