3 серпня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
3 серпня відзначають Всесвітній день кавуна. Християни цього дня вшановують пророка Єзикиїля.
Всесвітній день кавуна: дату святкування обрали невипадково, адже саме на початку серпня спостерігається пік збирання врожаю кавунів. Достеменно невідомо, хто саме створив свято, однак загальновизнаним є факт, що воно вперше з’явилося на території США.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Екваторіальна Гвінея – День збройних сил
- Бразилія – День капоейри
- Нігер – День незалежності
- Аргентина – День спортивного рибалки
Цього дня у світі:
- 1344 — війська Кастилії короля Альфонсо XI при підтримці флотів королівства Арагону і Генуезької Республіки почали облогу міста Альхесірас, столиці та найважливішого порту держави Марінідів. Облога тривала 21 місяць і закінчилась приєднанням до Кастильського королівства
- 1347 — у ході Столітньої війни англійські війська на чолі з королем Едвардом III Плантагенетом після одинадцяти місяців облоги захопили французьке місто-порт Кале.
- 1492 — Христофор Колумб вирушив з порту Палос-де-ла-Фронтера (Андалузія) у складі трьох кораблів “Санта-Марія”, “Пінта” і “Нінья” у перше плавання для відкриття західного шляху в Індію.
- 1601 — війська Священної Римської імперії на чолі генерала Джорджо Баста при підтримці українських козаків здобули перемогу в битві біля міста Гуруслау (нині — Румунія) проти волоського війська Михайла Хороброго.
- 1645 — битва біля Тютюнної гори.
- 1775 — (за іншими даними 14 серпня) Катерина II видала імператорський маніфест, який офіційно ліквідував запорізьке козацтво.
- 1778 — відкрився “La Scala”, італійський оперний театр у Мілані, один із центрів світової оперної культури. Ім’я одержав від церкви, що знаходилася на цьому місці, Санта-Марія делла Скала.
- 1795 — заснована Паризька консерваторія.
- 1882 — Конгрес США заборонив в’їзд до країни сновидам, злочинцям та божевільним, а також на 10 років заборонив імміграцію китайців.
- 1904 — члени британської експедиції стали першими людьми Заходу, які увійшли до священного міста Лхаса в Тибеті.
- 1911 — вперше аероплани використано у військових цілях, коли італійці провели авіаційне вивчення дислокації турецьких позицій у Триполі.
- 1912 — Туреччина надала обмежену автономію Албанії і дозволила викладання в початкових школах албанською мовою.
- 1913 — поліція Російської імперії заборонила футбольний матч в Касимові, мовляв, це скупчення народу є незаконними зборами.
- 1915 — австро-угорські війська в ході І Світової війни звільнили від росіян Володимир-Волинський.
- 1922 — радіо Нью-Йорка застосувало перший у світі звуковий радіоефект: двома шматками дерева було зімітовано стукіт дверей.
- 1926 — на площі Піккаділлі встановлені перші у Лондоні світлофори.
- 1929 — у Ростові-на-Дону почала працювати перша в СРСР автоматична телефонна станція на 6 000 номерів, яка була збудована за підтримки шведської фірми “Ericsson”.
- 1949 — набрав чинності Статут Ради Європи.
- 1949 — у США шляхом злиття Американської баскетбольної асоціації і Національної баскетбольної ліги заснована Національна баскетбольна асоціація (НБА), до складу якої увійшло 17 команд.
- 1952 — у Гельсінкі пройшла церемонія урочистого відкриття XV Олімпійських ігор, в яких вперше взяли участь спортсмени з СРСР.
- 1957 — під керівництвом Сергія Корольова зроблений запуск першої радянської міжконтинентальної ракети Р-7.
- 1960 — Нігер отримав незалежність від Франції.
- 1988 — достроково з радянської в’язниці звільнений німець Матіас Руст, який приземлив свій літак на Красній площі Москви.
- 1990 — Верховна Рада УРСР ухвалила закон про економічну незалежність Української РСР.
- 1992 — стрибун із жердиною Сергій Бубка у Падуї установив світовий рекорд, стрибнувши на 6 м 12 см.
- 1993 — 4-річна американка Сідні Діттман стала наймолодшим власником патенту (її винахід називався “Допомога для хапання круглої дверної ручки”).
- 2000 — Верховний суд Чилі виніс постанову про позбавлення парламентської недоторканності Августо Піночета.
- 2014 — у провінції Юньнань (Китайська Народна Республіка) стався землетрус магнітудою 6,3. Загинули як мінімум 150 осіб, багато руйнувань, сильно ушкоджені комунікації. Гіпоцентр землетрусу зафіксовано на глибині 10 км.
Яке сьогодні церковне свято:
3 серпня в церковному календарі – день пам’яті святого пророка Єзикиїля. Народився у родині священника в місті Сарір. Потрапив у полон до Навуходоносора під час другої Єрусалимської окупації. Перебуваючи у полоні, Єзикиїль жив біля річки Ховар, де йому і відкрилося перше одкровення. Його видіння вказувало на престол Бога. За це пророка було покарано.
Прикмети:
- Якщо ніч холодна, то зима буде морозною і досить ранньою
- Йде гроза — варто чекати на сиру осінь
- Голосно кричить сорока — буде тепла зима
- Велика кількість жолудів вказує на вдалий наступний рік
- Павуки припинили плести павутину — скоро задощить
- На мурашниках великі купи — зима буде холодною
- Сильна роса вказує на поганий урожай льону
Традиції:
- У цей день наші предки багато мовчали. Якщо виконували будь-яку роботу по господарству, на городі або в домі, то намагалися не проговорити ні слова.
- 3 серпня вважається особливо корисною джерельна вода. Для міцного здоров’я в цей день потрібно встати якомога раніше і набрати води з ключа або колодязя.
- З цього дня українці починали збирати яблука і готуватися до Яблучного Спаса (19 серпня). До Спаса яблука не їли, а тільки переробляли на компоти і варення.
Іменини сьогодні святкують:
Онисим, Ганна, Георгій, Євгеній, Іван, Єзекіїль, Онуфрій, Семен, Федір.
- За даними синоптиків у четвер, 3 серпня, фактично по всій території України буде сонячно та без опадів.
- Букви також повідомляли про свята, іменини, традиції та прикмети 2 серпня.
У Кремлі заявили, що санкції Європейського Союзу щодо імпорту російського первинного алюмінію можуть дестабілізувати і без того “крихкий” світовий ринок.
У віці 59 років унаслідок інсульту помер волонтер, колишній член робочої групи з реформування Міноборони України Віктор Пузанов.
Заходи, присвячені інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, розпочнуться 18 січня з урочистого прийняття й салюту, включатимуть саму інавгурацію в понеділок та завершаться 21 січня національним молебнем.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
На 101 році життя померла звʼязкова Української Повстанської Армії Ангелина Паламар, яка була розвідницею періоду визвольних змагань українського народу у ХХ столітті.