31 березня – третя річниця деокупації Бучі

Джерело: Букви

31 березня – третя річниця звільнення Бучі Київської області від російських окупантів.

Увечері 2 квітня 2022-го Міноборони повідомило, що українські захисники звільнили Київську область від армії РФ. Тоді останні російські підрозділи вийшли з Бучі, Гостомеля і Бородянки. Кількома днями раніше ЗСУ звільнили Ірпінь. Загалом росіян вибили з понад 30 населених пунктів Київщини.

Сама ж Буча була звільнена від російських загарбників 31 березня. Відступ ворога розпочався 27-28 березня. Найбільші бої відбулись на вулиці Вокзальній, яка веде до Ірпеня. Там українські оборонці знищили колону російської бронетехніки, яка намагалась прорватись далі на Київ.

Загалом Вокзальна та перпендикулярна їй Яблунівська – головний епіцентр російського вторгнення та подальшої окупації Бучі. На Вокзальній точилися найпотужніші бої, а на сусідній Яблунівській окупанти розстрілювали цивільних зі снайперських гвинтівок.

За словами мера міста Анатолія Федорука, під час звільнення з однієї лише вулиці Вокзальна нарахували 178 одиниць техніки, яка виходила. Бучанська громада перебувала в окупації 33 дні. Першими прийняли удар села Блиставиця, Синяк, Гаврилівка, Здвижівка, Луб‘янка, Мироцьке.

За оновленими даними, у Бучі під час окупації загинули 381 особа. Серед них 281 особа втратила життя внаслідок бойових дій, а 100 — через відсутність медичної допомоги та ліків.

У всій Бучанській територіальній громаді кількість жертв становить 554 людини. Ще 28 жителів Бучі загинули на території сусідніх міст.

Серед загиблих — 435 чоловіків і 147 жінок, а також 12 дітей. 43 тіла досі залишаються неідентифікованими, а 38 цивільних вважаються зниклими безвісти. 33 жителі громади досі перебувають у російському полоні.

Найбільше бучанців загинуло у перші три дні окупації з 3 по 5 березня – 137 смертей. Багато жертв було і 27 лютого 2022 року, коли російська колона уперше намагалася прорватися через Бучу до Києва і була знищена на вулиці Вокзальній – у той день загинуло 25 людей.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Букви/Bykvu (@bykvu)

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.