31 липня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
31 липня відзначають День народження Гаррі Поттера, День безпородної собаки, Всесвітній день рейнджерів та День африканської жінки. Християни сьогодні згадують праведного Євдокима.
День народження Гаррі Поттера: саме 31 липня 1980 року – згідно з історією Джоан Роулінг – народився її герой з однойменної серії книг Гаррі Поттер. Щобільше, 31 липня – день народження і самої Роулінг.
День безпородної собаки: започаткований захисницею тварин і біхевіористкою Колін Пейдж. Мета цього свята — показати чарівність та важке становище собак змішаних порід. Ці собаки зазвичай не мають домівок, оскільки перевагу віддають чистокровним породам.
Всесвітній день рейнджерів: засновано 2007 року Міжнародною федерацією рейнджерів (International Ranger Federation, IRF) з метою відзначити внесок паркових рейнджерів у охорону природи та вшанувати пам’ять загиблих рейнджерів, які виконували свою службу.
День африканської жінки: започатковано завдяки Всеафриканській конференції жінок, яка відбулася у Дар-ес-Саламі (Танзанія) 1962 року. Свято спрямоване на підвищення обізнаності про жінок з Африки, їхні досягнення та внесок у суспільство.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Демократична Республіка Конго – День початку революції
- Малайзія – День Воїнів
- Сальвадор – День журналіста
- Польща – День казначейства
Цього дня у світі:
- 30 до н. е. — битва при Александрії: Марк Антоній завдав поразки військам Октавіана, але пізніше більшість його війська дезертирувала, внаслідок чого Антоній покінчив життя самогубством.
- 781 — вперше зареєстровано виверження гори Фудзі в Японії.
- 904 — араби захоплюють Салоніки, друге за величиною місто Візантійської імперії.
- 1009 — Сергій IV стає сто сорок третім римським папою після зречення папи Іоанна XVIII — за підтримки фактичного правителя Папської держави та військового аристократа Іоанна Кресченція III.
- 1423 — Столітня війна: Битва при Кравані — французька армія зазнала поразки від англійців на березі річки Йонна.
- 1431 — битвою на переправі під Луцьком почалася громадянська війна Великого князя Литовського Свидригайла і короля Владислава II Ягайла.
- 1451 — Жак Кер був заарештований за наказом короля Франції Карла VII Звитяжного.
- 1498 — експедиція X. Колумба відкриває о. Тринідад.
- 1547 — шотландські роялісти захоплюють і відправляють на французькі галери лідера лютеранської реформації в Шотландії Джона Нокса.
- 1605 — архієпископ рязанський грек Ігнатій вінчає на московське царство Лжедмитрія I.
- 1667 — укладання Бредського миру, що завершує другу англо-голландську війну (1665—1667). За Королівством Англія закріплюються голландські колонії в Північній Америці.
- 1751 — пожежа в Стокгольмі знищує 1,000 будинків.
- 1919 — Армія УНР та Українська Галицька армія зайняли Київ.
- 1837 — закладено будинок (Червоний корпус) Київського університету.
- 1919 — у Німеччині ухвалено Веймарську конституцію. Німеччина стала республікою.
- 1924 — польський уряд заборонив вживати українську мову в державних та самоуправних установах Західної України.
- 1941 — Костя Паньківського у Львові обрано головою Генерального секретаріату Української Національної Ради.
- 1956 — ЦК КПРС ухвалив рішення щодо розвитку житлового будівництва в СРСР (початок будівництва “хрущовок”).
- 1971 — вперше людина проїхалась по Місяцю на спеціальному модулі Lunar Rover Vehicle.
- 1975 — У Гельсінкі відкрилася Нарада з безпеки й співробітництва в Європі, на якій ухвалено Заключний акт, що містить розділ про права людини.
- 1988 — у Бердянську, Запорізької області стартував найтриваліший в історії СРСР рок-фестиваль “РОК-ПОП-ШОУ’88”, на який з’їхалися рок-музиканти з усієї країни. Заключні концерти пройшли 7 серпня.
- 1991 — СРСР і США підписали Договір про обмеження стратегічних наступальних озброєнь СТАРТ.
- 1994 — Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках з жердиною — 6,14 м.
Яке сьогодні церковне свято:
31 липня в церковному календарі – день пам’яті святого праведного Євдокима. Святий Євдоким народився в Каппадокії (Мала Азія) у благочестивій родині. За часів імператора Феофіла (829-842), він служив у війську. Євдоким вирізнявся своєю доброчесністю. Він ретельно виконував заповіді Божі, постився, любив молитву та каявся у своїх гріхах.
Пізніше, імператор Феофіл призначив Євдокима правителем Харсіанської області. Він справедливо управляв народом, допомагав бідним та захищав скривджених. Після смерті, святі мощі Євдокима стали джерелом зцілення для хворих. Його життя та святість вразили багатьох, і він став покровителем та об’єктом поклоніння.
Прикмети:
- Вітряно — зима буде сніжною
- Ліс вранці вкритий туманом — буде багато грибів
- Вранці туман швидко розсіюється — погода буде ясною та сухою
- Від ранку бджоли вже вилетіли за медом — день буде ясним
Традиції:
- Євдоким Каппадокіянин вважається покровителем сімейного вогнища, тому у святого просять благополуччя і щастя для сім’ї та здоров’я для близьких.
- Не можна на Євдокима відмовляти в допомозі бездомним – як людям, так і тваринам. Вважається, що якщо не відгукнешся на прохання, то чекай біди.
Іменини сьогодні святкують:
Антон, Арсеній, Василь, Володимир, Георгій, Денис, Іван, Йосип, Костянтин, Максим, Микола, Сергій, Степан, Юрій, Ганна, Єлизавета.
- За даними синоптиків у середу, 31 липня, фактично по всій країні сонячно та без опадів.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 30 липня.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.
Американська академія кіномистецтва оголосила, що американський комік ірландського походження й телеведучий Конан О’Браєн стане ведучим 97-ї церемонії вручення премії “Оскар”, яка відбудеться 2 березня 2025 року.
Поблизу міста Малібу в Каліфорнії вирує лісова пожежа, яка змусила тисячі жителів евакуюватись зі своїх домівок. Серед постраждалих – актор Дік Ван Дайк і співачка Шер.
11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.