37 осіб засудили до смертної кари через спробу перевороту у ДР Конго

Джерело: BBC News

Тридцять сім осіб, у тому числі трьох американців, британець, бельгієць і громадянин Канади, засудили до смертної кари за спробу повалити президента Демократичної Республіки Конго.

Чоловіків звинуватили в тому, що вони здійснили напад на президентський палац і будинок соратника президента Фелікса Чисекеді в травні.

Крістіана Маланга, громадянина США конголезького походження та підозрюваного лідера змови, вбили під час нападу разом із п’ятьма іншими.

Загалом у військовому суді судили 51 особу, а слухання транслювали на національному телебаченні та радіо.

Син Маланги Марсель, один із громадян США, засуджених до смертної кари, раніше заявив суду, що батько погрожував вбити його, якщо він не візьме участі.

Його друга Тайлера Томпсона також засудили до смертної кари. Хлопці, віком близько 20 років, разом грали у футбол у Юті.

З 51 судимого 14 осіб виправдали та звільнили, суд визнав їх непричетними до нападу.

Засуджені мають п’ять днів на оскарження вироків.

Смертні вироки не виконувалися в ДР Конго вже близько двох десятиліть – засуджені, які отримали покарання, замість цього відбували довічне ув’язнення.

Уряд скасував цей мораторій у березні цього року, мотивуючи це необхідністю усунути “зрадників” із недієздатної армії країни. Проте з того часу смертні вироки не виконувалися.

Під час візиту президента США Дональда Трампа до Ер-Ріяда 13 травня спільно зі спадковим принцом та прем’єр-міністром Мухаммедом бін Салманом сторони підписали масштабний пакет угод між США та Саудівською Аравією на загальну суму у $600 мільярдів. Це найбільший в історії двосторонній економічний та оборонний договір між цими країнами.

Саудівська Аравія встановила мобільний McDonald’s поблизу Королівського палацу напередодні візиту президента США Дональда Трампа до Ер-Ріяда.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Уперше в історії секретну розвідувальну службу Британії МІ6 може очолити жінка.

В американських в’язницях почали використовувати шоломи віртуальної реальності, щоб мешканці поодиноких камер змогли відчути себе на волі.