37 осіб засудили до смертної кари через спробу перевороту у ДР Конго

Джерело: BBC News

Тридцять сім осіб, у тому числі трьох американців, британець, бельгієць і громадянин Канади, засудили до смертної кари за спробу повалити президента Демократичної Республіки Конго.

Чоловіків звинуватили в тому, що вони здійснили напад на президентський палац і будинок соратника президента Фелікса Чисекеді в травні.

Крістіана Маланга, громадянина США конголезького походження та підозрюваного лідера змови, вбили під час нападу разом із п’ятьма іншими.

Загалом у військовому суді судили 51 особу, а слухання транслювали на національному телебаченні та радіо.

Син Маланги Марсель, один із громадян США, засуджених до смертної кари, раніше заявив суду, що батько погрожував вбити його, якщо він не візьме участі.

Його друга Тайлера Томпсона також засудили до смертної кари. Хлопці, віком близько 20 років, разом грали у футбол у Юті.

З 51 судимого 14 осіб виправдали та звільнили, суд визнав їх непричетними до нападу.

Засуджені мають п’ять днів на оскарження вироків.

Смертні вироки не виконувалися в ДР Конго вже близько двох десятиліть – засуджені, які отримали покарання, замість цього відбували довічне ув’язнення.

Уряд скасував цей мораторій у березні цього року, мотивуючи це необхідністю усунути “зрадників” із недієздатної армії країни. Проте з того часу смертні вироки не виконувалися.

Американського репера Шона Комбса, який виступає під сценічним ім’ям Puff Daddy, заарештовано.

Прокурорка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури під час засідання у справі нардепа від “Слуги народу” Андрія Одарченка заявила, що депутат, ймовірно, покинув територію України.

Міністр національної оборони Румунії Анджел Тилвар у середу, 18 вересня, заявив, що НАТО має прийняти “надійну скоординовану” відповідь на інциденти, коли російські ракети або безпілотники потрапляли у повітряний простір альянсу.

Національний парк Карлсбадські печери у Нью-Мексико поскаржився, що знайдена на території пачка кукурудзяних чипсів “сильно повпливала” на екосистему печери.

Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що українські ІТ-спеціалісти заплатили з початку повномасштабної війни понад 68 мільярдів гривень, а також задонатили 38 мільярдів. Про це йдеться у дослідженні “Де IT на ВІЙНІ”.