4 липня — День Національної поліції України

Джерело: Букви

4 липня в Україні щорічно відзначається День Національної поліції згідно з указом Президента України від 4 квітня 2018 року.

До 2018 року це свято відзначалося 4 серпня – у день підписання Президентом України Закону “Про Національну поліцію”.

Дата 4 липня була обрана не випадково. Саме цього дня у 2015 році на Софійській площі у Києві відбулася урочиста церемонія прийняття присяги першими патрульними поліціянтами. Ця подія стала символом реформування української правоохоронної системи та започаткування нового етапу у розвитку Національної поліції.

Поліціянти разом з іншими службами встали на захист України. З початку повномасштабного вторгнення станом на 20 червня 2023 року відомо про щонайменше 127 загиблих українських поліціянтів.

Президент України Володимир Зеленський привітав поліціянтів зі святом і подякував за захист на фронті й забезпечення правопорядку в тилу.

“Допомагають зберігати нормальність життя у прифронтових і прикордонних районах. Рятують після російських ударів. Евакуюють з місць небезпеки. Допомагають людям, що постраждали від проявів злочинності. Та повертають справедливість в Україну – фіксують усі обставини й формують доказову базу російських злочинів війни. Дякую кожному та кожній, хто обрав службу Україні!” – зазначив Зеленський.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.