5 квітня у США та інших країнах заплановано понад 1000 акцій протесту проти Трампа і Маска
Джерело: Reuters
На 5 квітня у всіх 50 штатах Америки, а також у Канаді, Великій Британії, Франції, Німеччині, Мексиці та Португалії заплановано близько 1200 протестів проти політики президента США Дональда Трампа та його соратника Ілона Маска.
Акції під гаслом “Руки геть!”, на думку організаторів, стануть масштабним днем протесту проти чинної американської влади, які дадуть змогу продемонструвати невдоволення у відповідь на зміну як зовнішньої, так і внутрішньої політики США під керівництвом Трампа.
“Це велика демонстрація, яка посилає дуже чіткий сигнал Маску, Трампу, конгресменам-республіканцям та всім прихильникам MAGA, які йдуть гусячим кроком, що ми не хочемо, щоб вони чіпали нашу демократію, наші спільноти, наші школи, наших друзів та наших сусідів”, – розповіла Езра Левін, співголова групи Indivisible, яка організовує одну з сьогоднішніх акцій протесту.
За даними вебсайту акції протесту, для участі зареєструвались близько 150 груп активістів. Один з найбільших мітингів, як очікується, відбудеться у Вашингтоні на Національній алеї.
Левін додала, що попередні протести проти політика Трампа, які відбувались раніше у 2025 році, не були масштабними, відтак лідери активістів планували об’єднатись для спільної масштабної акції.
Indivisible, яка була створена після перших виборів Трампа в 2016 році, працювала з іншими ліберальними групами, зокрема MoveOn і Working Families Party, щоб об’єднати прогресивні організації по всій країні.
Серед організацій, які взяли на себе зобов’язання взяти участь, є Міжнародна спілка працівників сфери послуг, профспілка, що представляє близько 2 мільйонів працівників; Human Rights Campaign, найбільша група захисту ЛГБТК у Сполучених Штатах та екологічна група Грінпіс.
- Біля автосалону Tesla Park Royal у західному Лондоні, Велика Британія, зібралися демонстранти з плакатами, які закликають споживачів бойкотувати компанію Ілона Маска.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.