50% українців вважають, що за жодних обставин не можна відмовлятися від територій
Джерело: КМІС
Згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, половина українців проти будь-яких територіальних поступок Росії.
Соціологи запитували “З яким з цих тверджень щодо можливих компромісів для досягнення миру з Росією Ви згодні в більшій мірі?” й давали 2 варіанти відповіді:
- “Для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності Україна може відмовитися від деяких своїх територій”
- “За жодних обставин Україна не має відмовлятися від жодних своїх територій, навіть якщо через це війна триватиме довше і будуть загрози збереженню незалежності”
Половина українців – 50% – вважають, що за жодних обставин Україна не має відмовлятися від територій, навіть якщо через це війна триватиме довше. Меншість вважає, що Україна може відмовитися від деяких територій для якнайшвидшого досягнення миру – 39%. Решта 11% респондентів не змогли визначитися.
Джерело: КМІС
Щодо різних регіонів України, незначно вирізняється Схід, де 42% категорично проти територіальних поступок, коли в інших регіонах (Захід, Центр, Південь) – 50-51%. При цьому частка тих, хто в цілому готовий до певних поступок на Сході, лише незначно вища, ніж в інших регіонах – 42% проти 36-40% на Заході, Центрі і Півдні.
“Тобто відмінності в поглядах Сходу є незначними і ми скоріше можемо говорити про близькість поглядів мешканців усіх регіонів України”, – наголошують соціологи.
Джерело: КМІС
- Президент США Дональд Трамп підтвердив, що на переговорах американської та української делегації у Саудівській Аравії обговорювались питання територій.
- Державний секретар США Марко Рубіо підтвердив, що переговори між Україною і США в Джидді, Саудівська Аравія, стосувалися того, “як буде виглядати переговорний процес”, і включали “розмови про територіальні поступки”.
- Державний секретар США Марко Рубіо зазначив, що в будь-якій угоді для припинення війни Україні доведеться зробити територіальні поступки щодо земель, які Росія захопила з 2014 року.
- 2 березня радник з нацбезпеки США Майк Волц заявив, що Адміністрація президента США Дональда Трампа працює для припинення “війни в Україні”. За його словами, домовленість включатиме гарантії безпеки під керівництвом європейців і вимагатиме територіальних поступок від України.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.