50% українців вважають, що за жодних обставин не можна відмовлятися від територій
Джерело: КМІС
Згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, половина українців проти будь-яких територіальних поступок Росії.
Соціологи запитували “З яким з цих тверджень щодо можливих компромісів для досягнення миру з Росією Ви згодні в більшій мірі?” й давали 2 варіанти відповіді:
- “Для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності Україна може відмовитися від деяких своїх територій”
- “За жодних обставин Україна не має відмовлятися від жодних своїх територій, навіть якщо через це війна триватиме довше і будуть загрози збереженню незалежності”
Половина українців – 50% – вважають, що за жодних обставин Україна не має відмовлятися від територій, навіть якщо через це війна триватиме довше. Меншість вважає, що Україна може відмовитися від деяких територій для якнайшвидшого досягнення миру – 39%. Решта 11% респондентів не змогли визначитися.
Джерело: КМІС
Щодо різних регіонів України, незначно вирізняється Схід, де 42% категорично проти територіальних поступок, коли в інших регіонах (Захід, Центр, Південь) – 50-51%. При цьому частка тих, хто в цілому готовий до певних поступок на Сході, лише незначно вища, ніж в інших регіонах – 42% проти 36-40% на Заході, Центрі і Півдні.
“Тобто відмінності в поглядах Сходу є незначними і ми скоріше можемо говорити про близькість поглядів мешканців усіх регіонів України”, – наголошують соціологи.
Джерело: КМІС
- Президент США Дональд Трамп підтвердив, що на переговорах американської та української делегації у Саудівській Аравії обговорювались питання територій.
- Державний секретар США Марко Рубіо підтвердив, що переговори між Україною і США в Джидді, Саудівська Аравія, стосувалися того, “як буде виглядати переговорний процес”, і включали “розмови про територіальні поступки”.
- Державний секретар США Марко Рубіо зазначив, що в будь-якій угоді для припинення війни Україні доведеться зробити територіальні поступки щодо земель, які Росія захопила з 2014 року.
- 2 березня радник з нацбезпеки США Майк Волц заявив, що Адміністрація президента США Дональда Трампа працює для припинення “війни в Україні”. За його словами, домовленість включатиме гарантії безпеки під керівництвом європейців і вимагатиме територіальних поступок від України.
Бійці підрозділу Головного управління розвідки Міноборони України “Легіон Свобода Росії” успішно провели засідку на бойовиків Росгвардії з підрозділу “Ахмат” поблизу села Велика Білозерка в тимчасово окупованій Запорізькій області.
Держдума РФ ухвалила поправку, що передбачає покарання за навмисний пошук в інтернеті матеріалів, визнаних “екстремістськими”, навіть якщо доступ до них був отриманий через VPN.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 липня. Від початку доби на фронті відбулося 115 бойових зіткнень.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що країна готує позов до міжнародного суду проти Росії через катастрофу літака Embraer E190 авіакомпанії Azerbaijan Airlines (AZAL), який 25 грудня 2024 року виконував рейс 8243 із Баку до Грозного.
Система протиповітряної оборони Patriot, яку Німеччина планує оплатити для передачі Україні, зараз проходить доопрацювання і буде готовою не раніше ніж через 6–8 місяців.