500 млн доларів на рік: у Кремлі збільшили фінансування внутрішньої пропаганди

Джерело: ГУР МОУ

За інформацією української розвідки, у Кремлі збільшили фінансування внутрішньої пропаганди.

Pjrhtvf, упродовж 2023 року Росія витратила 58 мільярдів рублів або ; близько пів мільярда доларів на створення пропаганди так званими “некомерційними” організаціями.

Йдеться про формально не пов’язані з державою-агресоркою структури, які позиціонують себе як “автономні”, але насправді на замовлення Кремля виробляють так званий “патріотичний контент” для поширення в інтернеті: блоги, новини, фільми, серіали, відеоігри тощо.

Виділені Москвою мільярдні бюджети вказані організації зобов’язувались витратити на внутрішню пропаганду з метою:

  • формування лояльної до режиму Путіна громадської думки;
  • виправдання агресії РФ проти України;
  • впливу на свідомість військовослужбовців РФ шляхом глорифікації їхньої участі у війні.

В українській розвідці пояснили, що збільшення витрат на приховану пропаганду для внутрішньої авдиторії може свідчити як про зниження рівня довіри до офіційних традиційних медіа держави-агресорки, так і про спробу путінської диктатури взяти під контроль інтернет-середовище в Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.