РФ запустила фейк про нібито продаж двох областей України Франції та Великій Британії – ЦПД

Зображення: ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації 

Російські пропагандистські телеграм-канали вчергове запустили дезінформаційну кампанію щодо буцімто “продажу української владою Одеської й Миколаївської областей Франції та Великій Британії” – у ЦПД спростували російські фейки.

За основу так званої “новини” росіяни взяли фото зі сторінки народного депутата України від 22 грудня 2022 року. Насправді це фейк, який є частиною плану з дискредитації української влади.

Проаналізувавши цю “новину”, Центр протидії дезінформації встановив, що росіяни поширювали ідентичну інформацію й раніше – у грудні 2022 року.

Мета цієї інформаційної кампанії — створити ілюзію несамостійності України та посіяти невпевненість українців у майбутньому країни.

У ЦПД наголосили, що зміст подібних “новин” необхідно сприймати критично, звертати увагу на джерело поширення та перевіряти інформацію.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.