РФ поширює фейки про нібито купівлю Зеленським особняка у короля Великої Британії – ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації 

Російські пропагандистські телеграм-канали, з посиланням на так звану британську газету London Crier, поширюють неправдиву інформацію про нібито купівлю президентом Зеленським особняка Highgrove House у короля Великої Британії Чарльза III – у ЦПД спростували російські фейки.

Згідно з інформацією так званого видання, вартість королівської резиденції – 20 мільйонів фунтів.

Насправді ця “новина” – чергова вигадка російських пропагандистів, а так звана британська газета є фейковою.

По-перше, сайт London Crier було створено 26.03.2024 (за тиждень до масового поширення цієї “новини”). По-друге, посилання на соціальні мережі газети ведуть на ресурс компанії з продажу шаблонів сайтів. По-третє, автори опублікованих матеріалів у London Crier є анонімними користувачами.

До того ж, у статті немає ні фото чеків, ні договору про купівлю – нічого, що б підтверджувало купівлю особняка. А війну Росії проти України “газета” висвітлює виключно з позиції РФ.

Під час моніторингу Центр протидії дезінформації також встановив, що цю “новину” поширюють видання The Intel Drop, яке вже було помічено в поширенні антиукраїнських фейків, а також російська мережа новинних вебсайтів “Pravda”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.