59% українців вважають, що демократична система важливіша, ніж сильний лідер – КМІС
Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)
За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, 59% українців вважають, що країні демократична система важливіша, аніж сильний лідер.
У липні 2022 року КМІС ставив запитання, що “зараз” є важливим для України і тоді 58% відповіли, що “зараз Україні сильний лідер важливіший, ніж демократична система”, а про пріоритет демократичної системи відповіли 27%.
У жовтні 2020 року соціологи поставили подібне запитання, проте без акценту “зараз”, тобто запитували, що в цілому має бути пріоритетом. На той момент 54% віддавали перевагу сильному лідеру і 31% – демократичній системі (що, відповідно, схоже на потреби “зараз” за опитуванням у липні 2022 року).
Одначе, вже у грудні 2023 року більшість українців (59%) відповіли, що Україні демократична система – важливіша. Частка тих, хто вважав, що Україні важливіше мати сильного лідера – 32%.

Скриншот: КМІС

Скриншот: КМІС
Щодо оцінки рівня демократичності України, то у лютому 2024 року більшість респондентів (57%) відповіли, що Україна на сьогодні скоріше або повністю є демократичною (з них 34% вважають, що майже або повністю, а 23% вважають скоріше демократичною). Натомість лише 14% відповіли, що Україна є скоріше або цілковито диктаторською.
Утім, ще 27% респондентів вважають, що Україна водночас є в рівній мірі диктаторською і демократичною країною.

Скриншот: КМІС
- За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, незалежно від поглядів на потребу у виборах, більш ніж половина українців (53%) вважають, що Володимир Зеленський має брати участь у наступних президентських виборах.
- Станом на 2024 рік переважна більшість населення України, а саме 81% або бажають усунення російської мови з офіційного спілкування на всій території, або проти її використання у своєму регіоні. Натомість є 10% тих, хто хотів би бачити російську або офіційною у своїй області, або взагалі другою державною.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.